Lot trzmiela rozpoczęty!

W Opolu trwa właśnie edukacyjna gra terenowa „Lot trzmiela“. To przede wszystkim dobra zabawa dla najmłodszych, w której będzie można wziąć udział także w czwartek.

Współorganizatorami tej imprezy edukacyjno-kulturalnej są Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera i Samorząd Województwa Opolskiego w ramach projektu pn. „Ochrona trzmiela i siedlisk z nim związanych oraz promowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie bioróżnorodności w województwie opolskim”.

Uczestnicy szukają w mieście kolejnych punktów gry, w których czekają organizatorzy z zadaniami i łamigłówkami do rozwiązania. Dopiero po ich rozwiązaniu można grać dalej. Jest sporo emocji. Kolorem rozpoznawczym gry jest żółty, więc osoby, które dziś i jutro będą chodzić po ulicach miasta ubrane w ten kolor muszą się liczyć z tym, że mogą zostać wciągnięte do gry.

Gra miejska „Lot trzmiela” to przede wszystkim gra edukacyjna. Biorą w niej udział zarówno dzieci przebywające w Opolu na licznych półkoloniach oraz całe rodziny, pozostające w mieście na czas wakacji. Filharmonia, organizując grę, umożliwia rozszerzenie wypoczynku o element edukacyjny i społeczny.

Jak mówi Katarzyna Wybraniec z Filharmonii Opolskiej, jej celem jest poszerzenie wiedzy ekologicznej i przekazanie informacji o przyrodzie i muzyce oraz wzajemnych relacjach natury ze sztuką, a także o zabytkach województwa opolskiego. – Uczestnicy gry pieszo poruszają się pomiędzy punktami kontrolnymi i wykonują zadawane przez organizatorów zadania. Nie mogą korzystać z samochodów, skuterów, rowerów, rolek ani innych pojazdów. Każda z drużyn ma szansę wykazania się wiedzą ekologiczną, muzyczną i związaną z naszym województwem. Bardzo ważnym elementem gry jest także umiejętność współpracy w grupie. Uczestnicy gry na pewno mogą liczyć na fajną zabawę. Dla zwycięzców przewidziano drobne nagrody – niespodzianki.

Nasze serwisy