Województwo dla gości festiwalu

Festiwal Polskiej Piosenki przyciąga do Opola wielu gości. My zapraszamy także do innych pięknych zakątków regionu. Kilka naszych regionalnych atrakcji turystycznych promujemy w te festiwalowe dni w Opolu.

Już od piątku do niedzieli zapraszamy wszystkich do wspólnej fotografii – fotobudka opolskie.pl będzie czynna na opolskim rynku od godziny 15.00 w piątek, od 12.00 w sobotę i od 13.00 w niedzielę – codziennie do godziny 21.00. Można będzie sobie wybrać tło zdjęcia, a do wyboru największe atrakcje regionu – m.in. JuraPark w Krasiejowie, zamki w Mosznej, Brzegu i Niemodlinie, Byczyna, Nysa, Turawa i Góra Świętej Anny.

W sobotę razem z byczyńskim grodem rycerskim proponujemy nie tylko gościom festiwalu, ale i mieszkańcom regionu pokazy rycerskie, warsztaty kulinarne i rękodzielnicze. Rycerze i ich białogłowy czekają na wszystkich od godziny 12.00 do 16.00 przy murach obronnych przy Opolskiej katedrze ( ul. Księdza Stefana Baldego). W niedzielę natomiast od godziny 12.00 do 16.00 , razem z gospodarzami zamku w Niemodlinie, zapraszamy na przejażdżkę białą karetą, która czeka na chętnych na opolskim rynku.

Cały czas wszystkich chętnych zaprasza zamek w Mosznej – jego makietę można oglądać przez te festiwalowe dni na opolskim Placu Wolności.

Nasze serwisy