Paczków bawił się trzy dni

Jeden z tych dni był kolejną odsłoną Święta Województwa Opolskiego, które w tym roku odbywało się w dwóch turach – 22 maja w Nysie i 4 czerwca właśnie w Paczkowie.

Sobotnie świętowanie 4 czerwca rozpoczęło się na paczkowskim rynku już o godz. 10.00, a otworzył je piknik rycerski. Do Paczkowa zawitał również opolski Teatr im. Jana Kochanowskiego ze spektaklem „Wszystkie stworzenia, czyli jak włochatym bywa źle” – całe rodziny dobrze bawiły się podczas tego przedstawienia w sali ośrodka kultury.

Tak, jak wcześniej w Nysie, także i podczas paczkowskiej imprezy na rynku odbył się „Piknik z Funduszami Europejskimi” – dla jego uczestników zorganizowano strefy – rekreacji, edukacji i degustacji. Były więc zabawy i

pokazy, emocje sportowe, występy artystyczne. Opolski Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich proponował konkursy dla dzieci, można było dowiedzieć się, jak działa Opolska Karta Rodziny i Seniora i pobrać wniosek o wydanie karty. Tłumy zgromadził zespół BIG CYC, który dał gorąco oklaskiwany, energetyczny koncert.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy