Marszałek podpisze deklarację współpracy z chińską Grupą Hongbo

Na zwołanej w czwartek, 16 czerwca, konferencji prasowej, marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, zapowiedział, iż 20 czerwca w Warszawie, podczas Forum Nowego Jedwabnego Szlaku oraz IV Polsko-Chińskiego Forum Regionów, podpisze deklarację o współpracy pomiędzy naszym województwem a firmą Hongbo.

Odbędzie się to w obecności prezydenta RP, Andrzeja Dudy i prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej, Xi Jinpinga.
Grupa Hongbo, znany w świecie producent półprzewodników światła, oświetlenia miejskiego, oświetlenia LED wysokiej mocy, a także oświetlenia tuneli, ogrodów, lamp solarnych i barowych, zamierza w województwie opolskim uruchomić Hongbo Led Ligthning Electrical Appliance CO, Ltd (Europe) w celu badań i rozwoju oraz produkcji oświetlenia LED. Pod uwagę – jak mówił marszałek – bierze dwie lokalizacje: Prudnik i Opole. Andrzej Buła zwracał też uwagę, że w Prudniku są gotowe nieczynne hale po dawnym Frotexie, w których modernizację zainwestował miejscowy samorząd, są również ludzie, którzy chcieliby taką pracę podjąć (prudnicki to jeden z powiatów o największym bezrobociu na Opolszczyźnie.
Podpisanie deklaracji o współpracy, to m.in. konsekwencja międzyregionalnej współpracy województwa opolskiego z chińską prowincją Fujian, na terenie której Grupa Hongbo ma swoją siedzibę.

MS

Nasze serwisy