Lokalne Centrum Biznesu w Brzegu

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park otworzyła w Brzegu Lokalne Centrum Biznesu. To nowoczesne hale przemysłowe i atrakcyjne przestrzenie magazynowe, to szansa wsparcia lokalnego biznesu.

Prezes WSSE Invest-Park Piotr Wojtyczka podkreśla, że hala w Brzegu to kolejne lokalne centrum biznesu, otwierane przez Invest-Park, zgodne z koncepcją rozwijania biznesu w mniejszych miejscowościach, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. – Ta hala to pięć tysięcy metrów przestrzeni magazynowej, tysiąc metrów przestrzeni biurowej. Jesteśmy elastyczni w stosunku do inwestorów, którzy będą chcieli rozpocząć tutaj swój biznes, możemy dostosować halę do ich potrzeb – mówi prezes.

W otwarciu centrum wzięli udział marszałkowie Zbigniew Kubalańca i Robert Węgrzyn, których cieszą takie jak ta inwestycje w regionie. – Cieszą, bo tu w Brzegu to ogromny obiekt, doskonale skomunikowany, bo blisko do autostrady A4 i dróg ekspresowych. A więc to nie tylko rozwój lokalnej przedsiębiorczości, ale też szansa i nadzieja na ściągnięcie inwestorów zewnętrznych – mówi Zbigniew Kubalańca podkreślając jednocześnie, że na Opolszczyźnie brakuje takich dużych, nowoczesnych hal produkcyjno-magazynowych. Także Robert Węgrzyn wskazuje na kapitalne znaczenie tej inwestycji.  – Rozwój gminy i wprost, i proporcjonalnie zależy od rozwoju biznesu. Im więcej inwestycji w gminie, tym większe wpływy do budżetu. Ale tez wokół każdej inwestycji tworzą się mniejsze podmioty gospodarcze, które później z dużymi inwestorami współpracują – mówi.

vr

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy