Rozstrzygnięcie „Wojewódzkiego konkursu wiedzy o Republice Czeskiej”

Rozstrzygnięcie „Wojewódzkiego konkursu wiedzy o Republice Czeskiej”

W dniu 27 marca br. odbył się II etap – finał „Wojewódzkiego konkursu Wiedzy o Republice Czeskiej” do którego zakwalifikowało się 17 drużyn.  Po zapoznaniu się z prezentacjami wszystkich grup komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców „Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy  o Republice Czeskiej”.

  • I miejsce – drużyna „Knedliki” z klasy 2TI z Zespołu Szkół w Głuchołazach w składzie: Joanna Brych, Patrycja Tarchała, Julia Kowalska, Gracjan Kanarski, Piotr Kubica, pod opieką Pani Marta Śnieżek.
  • II miejsce – drużyna z klasy II D,B,G,A z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr II   z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu w składzie: Piotr Motza, Hanna Waliduda, Agnieszka Waliduda, Dawid Stępień, Liwia Pszczyńska, pod opieką Pana Przemysława Jędrychowskiego.
  • III miejsce – grupa III z I Liceum Ogólnokształcącego im. Lotników Polskich w Oleśnie w składzie: Kaja Zalisz, Julia Zielonka, Olivier Adamczyk, Mateusz Pluta, Bianka Romanowska, pod opieką Pani Zofii Adamczyk.

Ponadto komisja konkursowa przyznała trzy wyróżnienia. Otrzymali je:

  • Grupa I z I Liceum Ogólnokształcącego im. Lotników Polskich w Oleśnie, w składzie: Oliwia Zalwert, Jagoda Paliwoda, Julia Matan, Emilia Klimza, Weronika Garbaczok, pod opieką Pani Zofii Adamczyk.
  • Kyrylo Pechevistyi z klasy 1 z Akademii Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy Politechnice Opolskiej w Opolu, pod opieką Pani Arlety Janik.
  • Drużyna z klasy 2c z V Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Opolu, w składzie: Hanna Sułek, Julia Tyszkowska, Wiktoria Góźdź, Oliwia Głuszkiewicz, Jacek Grygierczyk, pod opieką Pani Ewy Wąsowskiej.

Dodatkowo komisja konkursowa zdecydowała przyznać wyróżnienie dla 2 opiekunów 3 grup  z Zespołu Szkół Nr 1 w Kluczborku: Pani Małgorzaty Matei i Pana Przemysława Ziółkowskiego.  Serdecznie zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się w dniu 5 kwietnia br.   o godzinie 12:00 podczas Wojewódzkiego Święta Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w ramach obchodów „20 lat opolskiej edukacji w Unii Europejskiej” (Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Opolu przy ul. Wrocławskiej 158.)

Gratulujemy wszystkim wygranym i wyróżnionym!

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy