To już ostatnie spotkanie naszego  tour#Opolskie20latwUE

W ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu zakończyliśmy cykl spotkań w powiatach regionu bardzo przyjemnym akcentem, dotyczącym aktywności w obszarze kultury, sportu i turystyki.

– To ostatnie spotkanie, ale jedno z najważniejszych – mówi wicemarszałek Zbigniew Kubalańca. – Do Opola, stolicy województwa z obszarów kultury, sportu i turystyki trafia ponad 40 % wszystkich środków przeznaczonych na te trzy obszary. To tutaj jest najwięcej klubów sportowych, w których osiągane są najlepsze wyniki, dlatego cieszę się, że na zakończenie spotkań powiatowych będziemy mogli wysłuchać oraz porozmawiać z największymi beneficjentami tych środków. Mamy również przygotowane umowy z dziedziny sportu w ramach konkursu „Asy Opolskiego Sportu 2024” oraz z dziedziny kultury w  konkursie „Opolska Kultura czeka na Ciebie w 20-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej”. To jest świetny początek tego, aby te przedsięwzięcia mogły się już na terenie Opola oraz województwa opolskiego odbywać – informował wicemarszałek.

– To szczególne dla nas wydarzenie ponieważ podpisaliśmy dwie umowy z Departamentem Kultury – mówi Krystyna Błażewska, prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Mickiewicz w Kluczborku. – Jesteśmy również ogromnie wdzięczni, ponieważ zarząd województwa udostępnia nam swoje sale i dla samych uczniów jest to niezwykle interesujące, gdyż mogą debatować w innej przestrzeni – dodaje.

– Dziś jesteśmy zaproszeni także na podpisanie umowy – mówi Ryszard Szewczyk z klubu sportowego Budowlani Opole. – Sprawia nam to ogromną radość, ponieważ pomoc z urzędu marszałkowskiego jest dla nas bardzo istotna. Dzięki otrzymanym funduszom możemy lepiej szkolić naszych podopiecznych. Nasze obecne zadanie dotyczy przygotowania zawodników klubu do startów w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej, a kwota dotacji wynosi 130 000 zł – informuje Ryszard Szewczyk.

Wiceprezes Opolskiego Związku Piłki Siatkowej Jan Baniak, mówi, że związek z urzędem marszałkowskim i departamentem sportu współpracuje już prawie 20 lat. – Umowa, którą mamy dzisiaj podpisać, dotyczy  Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej kobiet, mężczyzn i mikstów – informuje.

Podczas spotkania wręczono aż 27 umów beneficjentom konkursu „Asy opolskiego sportu 2024” oraz 15 umów w ramach konkursu „Opolska kultura czeka na ciebie w 20-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej”.

Dziękujemy za możliwość spotkania wszystkim mieszkańcom regionu, którzy chcieli się z nami spotykać i przypominamy, że wszystkie spotkania odbywały się pod wspólnym hasłem „Opolskie 20 lat w Unii Europejskiej”.

mp

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy