#Opolskie20latwUE – jesteśmy w Brzegu

Wyjątkowo w środę, nie w poniedziałek, zarząd województwa spotkał się  samorządowcami powiatu i gmin. W tym tygodniu  marszałek ze współpracownikami jest w powiecie brzeskim. Koło południa spotkał się z samorządowcami , późnym popołudniem – z ludźmi kultury, sportu i turystyki.

Z samorządowcami o funduszach

Starosta brzeski Jacek Monkiewicz otwierając spotkanie mówił, że te ostatnie lata to lata wielkich zmian wokół nas. – Nie ma samorządu, nie ma miejscowości, nie ma człowieka, którzy nie widzą zmian, jakie zaszły dzięki funduszom unijnym. Cieszę się, że to spotkanie jest wyjątkową okazją do rozmowy w gronie samorządowców  o tym, co jeszcze przed nami w najbliższych latach – mówił starosta. Dziękował także marszałkowi i zarządowi województwa za dotychczasową współpracę. Marszałek Andrzej Buła, nawiązując do wyjątkowości spotkania podkreślał, że brzeski jest pierwszym powiatem, w którym uczestniczy w nim także wojewoda Monika Jurek.  – Ale przecież pani wojewoda czuje się tu jak u siebie, bo członkiem zarządu tego powiatu była do grudnia ubiegłego roku – mówił. – A dziś mówimy o rzeczach, jakie nas łączą, podsumowujemy to, co udało nam się wspólnie zrobić, a jednocześnie o tym, co przed nami – dodawał marszałek.

Podczas dyskusji mówiono nie tylko o drogach, ale i polityce społecznej, opiece nad potrzebującymi. Podkreślano, że trzeba wspierać istniejącą infrastrukturę w sferze polityki społecznej, ale trzeba też łączyć potencjały, żeby optymalnie wykorzystać posiadane możliwości.

Z organizacjami o możliwościach współpracy

Po południu w Krzyżowicach w gminie Olszanka, w pięknym Centrum Ekokultury, samorządowcy spotkali się z ludźmi aktywnymi,  przedstawicielami organizacji działających w sferze sportu, kultury  i turystyki. Marszałek Andrzej Buła, przed prezentacją dotyczącą poszczególnych dziedzin, obiecywał, że programy kierowane do sektora pozarządowego, które samorząd zainicjował, będą kontynuowane. – Jeśli na coś się decydujemy, to  – jeśli jest to pomysł doceniony przez mieszkańców – kontynuujemy to w kolejnych latach. I tego możecie być pewni, możecie być o to spokojni – zapewniał marszałek. I rzeczywiście, niemal z roku na rok w każdej z tych dziedzin jest coraz więcej pieniędzy, a  oferta samorządu województwa zawsze stara się odpowiadać na zgłaszane przez organizacje pozarządowe potrzeby.

 

Przypomnijmy – spotkania odbywają się pod wspólnym hasłem ’”Opolskie 20 lat w Unii Europejskiej” i jest to doskonała okazja do poznania oferty samorządu województwa opolskiego, kierowanej do różnych środowisk, zarówno w ramach budżetu województwa, jak i funduszy unijnych.

A w tym tygodniu w powiecie jeszcze jedno spotkanie – w czwartek, w Muzeum Piastów Śląskich, o godzinie 16.30 spotkanie otwarte Marszałka i Wojewody z mieszkańcami powiatu brzeskiego  – wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy