Zamek Cieszyn zaprasza do udziału 18. edycji konkursu Śląska Rzecz

Do końca marca br., trwa nabór projektów promujących lokalny tj. śląski design w ramach 18. edycji konkursu Śląska Rzecz. Do udziału mogą zgłosić się firmy, projektanci, a także instytucje publiczne z województwa śląskiego i opolskiego. 

Celem konkursu Śląska Rzecz jest wyróżnienie i promowanie funkcjonalnych i innowacyjnych produktów, projektów graficznych i usług wdrożonych na terenie województw śląskiego i/lub opolskiego, będących efektem współpracy przedsiębiorców, instytucji z sektora publicznego i organizacji pozarządowych z projektantami lub zespołami projektowymi. Z kolei w kategorii wystawiennictwo nagradzane są stoiska targowe, wystawy i ekspozycje muzealne pod warunkiem, że siedziba przynajmniej jednej ze stron procesu projektowego znajduje się na terenie województw śląskiego lub opolskiego. W tym przypadku miejsce wdrożenia nie jest ograniczone terytorialnie.

Zamek Cieszyn zaprasza do udziału 18. edycji konkursu Śląska Rzecz

To już osiemnasta edycja konkursu Śląska Rzecz, który docenia odwagę myślenia poza schematami, innowacyjność i chęć poprawy jakości codziennego życia, a wszystko to zgodnie z ideą – myśl globalnie, działaj lokalnie. Wierzymy, że mądre i odpowiedzialne projektowanie jest potrzebne, by móc poprawiać jakość życia. Ważne jest też działanie zespołowe – projektantów z firmami, instytucjami lub organizacjami trzeciego sektora – wyjaśniają organizatorzy konkursu.

W ramach poprzednich edycji konkursu nagrodzone zostały m.in. wystawa „Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021–1961–1921”, System Informacji Miejskiej W Rybniku oraz Open Air Museum Cieszyn. Český Tĕšín. Wyniki tegorocznej edycji konkursu zostaną ogłoszone podczas ceremonii wręczania nagród, zaplanowanej na 22 czerwca 2023 r., w Zamku Cieszyn. Towarzyszyć jej będzie wystawa pokonkursowa, którą będzie można podziwiać do 10 września 2023 roku.

Wszystkie niezbędne informacje, w tym regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są tutaj: https://www.zamekcieszyn.pl/pl/artykul/ruszyl-nabor-zgloszen-do-konkursu—slaska-rzecz–1329

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Śląskiego, Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, Burmistrz Miasta Cieszyna, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Partnerami konkursu są: Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych, Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej oraz Stowarzyszenie Zjednoczeni Designem.

(materiał organizatora)

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy