We wtorek 30 listopada sesja sejmiku województwa

Już o godzinie 10.00 we wtorek, 30 listopada, rozpocznie się sesja Sejmiku Województwa Opolskiego, która odbędzie się on-line.

Najważniejsze punkty sesji będą związane z działaniami na rzecz ochrony powietrza w regionie.  W programie sesji m.in. informacja o jakości powietrza w województwie opolskim w 2020 r. i raport z realizacji Programu Ochrony Środowiska dla Województwa Opolskiego w latach 2018-2020. Radni będą też podejmować uchwały dot.  przyjęcia „Programu ochrony środowiska województwa opolskiego na lata 2021-2027” oraz zmiany tzw. „uchwały antysmogowej”.

W programie także zmiana Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Opolskiego na lata 2021-2030 i zmiana budżetu Województwa Opolskiego na 2021 rok; wyrażenie zgody na przedłużenie obowiązywania umowy o dofinansowanie robót budowlanych pomiędzy Województwem Opolskim a Miastem Opole – Domem Pomocy Społecznej Dla Kombatantów w Opolu, na okres dłuższy niż 1 rok budżetowy; zmiana uchwały Sejmiku w sprawie ustalenia wysokości diet dla radnych Województwa Opolskiego; ustalenie wynagrodzenia Marszałka Województwa Opolskiego.

Projekty uchwał na stronie https://bip.opolskie.pl/2021/11/xxxvi-sesja-sejmiku-wojewodztwa-opolskiego-w-dniu-30-listopada-2021-r/

Zapraszamy do śledzenia obrad radnych  on-line – transmisja na stronie https://bip.opolskie.pl/transmisja-obrad-sejmiku-wojewodztwa-opolskiego/#

Nasze serwisy