Dzień Niemiecko-Francuski 2021

W dniu 22 stycznia 2021 roku nasze regiony partnerskie Nadrenia-Palatynat oraz Burgundia – Franche-Comte świętowały Dzień Niemiecko-Francuski upamiętniający podpisanie Traktatu Elizejskiego w 1963 roku.

Dzień Niemiecko-Francuski 2021

Każdego roku świętowaliśmy razem z naszymi przyjaciółmi. To był dzień, w którym spotykała się młodzież z regionów partnerskich Porozumienia Czterostronnego, by wspólnie tańczyć lub uprawiać sport.

W tym roku osobiste spotkanie nie było jednak możliwe. Dlatego partnerzy z Nadrenii-Palatynatu, Burgundii – Franche-Comte, kraju środkowoczeskiego oraz województwa opolskiego postanowili wspólnie zorganizować projekt online. Grupy sportowe oraz taneczne z czterech regionów mogły powspominać swój udział w spotkaniach oraz turniejach sportowych w latach poprzednich. Napisać kilka zdań o sobie oraz o swoich pasjach. Do przekazania tych informacji posłużył założony z tej okazji padlet  https://padlet.com/nedia_zouari/otcp8ln7cff4tr87

W projekcie online wzięły udział następujące grupy z Polski:

  • Zespół taneczny Wataha
  • Zespół Taneczny PECH
  • Hip Hop Buda – Akademia Kultury Hip Hop
  • Studio Tańca Impressionante

Projekt został zorganizowany przez Związek Sportu Nadrenii-Palatynatu, Związek Partnerstw Nadrenia-Palatynat/ Porozumienie Czterostronne oraz Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji.

PŁ-BWO

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy