190 tysięcy złotych  na wsparcie organizacji wiejskich

Zarząd województwa rozstrzygnął kolejny konkurs dla organizacji pozarządowych z obszarów wiejskich. Tym razem 190 tysięcy złotych podzielono na wsparcie rozwoju instytucjonalnego i infrastrukturalnego organizacji. Jednak to nie ostatni taki konkurs w tym roku.

W tym roku zarząd województwa po raz pierwszy wspiera w ramach konkursów  rozwój instytucjonalny czy doposażanie biur organizacji pozarządowych. W październiku rozstrzygnięty został pierwszy taki konkurs, w którym podzielono 150 tysięcy złotych, a teraz drugi, tym razem dedykowany organizacjom działającym na opolskich wsiach. Te dostały w sumie 190 tysięcy złotych.

Komisja konkursowa wybrała do dofinansowania 22 projekty, zgłoszone przez organizacje. Postawiły one w swoich projektach przede wszystkim na doposażenie biur, wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych, cyfrowy rozwój swojej działalności. Lista wszystkich przyznanych dotacji tutaj .

Jak podkreślają działacze NGO-sów, te pieniądze są dla nich niezwykle ważne właśni w tym roku pandemii, przez którą ucierpiały także organizacje pozarządowe, poprzez swoje zamknięte biura czy niezorganizowane, a wcześniej zaplanowane imprezy.

W konkursie jednak nie udało się zaspokoić wszystkich potrzeb –  wpłynęły do niego 64 oferty, a pieniędzy starczyło dla 22 organizacji. Jest jednak jeszcze szansa na dofinansowanie działalności w tym roku.

Do 18 listopada br. trwa kolejny konkurs, dotyczący wsparcia infrastrukturalnego dla NGO-sów – do podziału jest teraz 200 tysięcy złotych. To wsparcie na pewno się przyda w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Wszystkie szczegóły konkursu na stronie opolskie.pl.

 

(fot. Pixabay)

Nasze serwisy