Targi MEDICA

Na zaproszenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii RP oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości opolskie firmy zaprezentowały swoje produkty podczas Międzynarodowych Targów Branży Medycznej MEDICA w dniach od 12 do 15 listopada w Düsseldorfie w Niemczech.

Organizacją udziału opolskich firm medycznych na polskim stoisku narodowym zajęło się Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji. W targach wzięło udział siedmiu przedstawicieli firm z województwa opolskiego.

Targi MEDICA w Düsseldorfie to największe i najważniejsze w branży medycznej targi na świecie, które obejmują wszystkie sektory szpitalnej opieki medycznej. To światowe forum medycyny, które co roku prezentuje pełne spektrum opieki ambulatoryjnej i szpitalnej – od techniki laboratoryjnej i diagnostycznej, produktów do fizykoterapii i materiałów pomocniczych, sprzętu elektromedycznego, technicznego oraz technologii informatycznych i komunikacyjnych dla placówek służby zdrowia, aż po wykończenie i wyposażenie pomieszczeń.

Podczas czterech dni targowych reprezentanci województwa opolskiego mieli okazję do odbycia wielu ważnych spotkań handlowych, ale także zapoznać się z najnowszymi trendami w branży medycznej na całym świecie. Opolscy biznesmeni odwiedzili również stoisko Nadrenii-Palatynatu, regionu partnerskiego województwa opolskiego, na którym mogli poznać ciekawe projekty naukowe szkół wyższych i instytutów badawczych Nadrenii-Palatynatu.

Polskie stoisko narodowe zostało zorganizowane przez PARP w ramach projektu współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej (poddziałanie 3.3.2 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój). Bilety wejściowe na Targi MEDICA udostępniło opolskim przedsiębiorcom Ministerstwo Gospodarki, Transportu, Rolnictwa oraz  Uprawy Winorośli w Nadrenii-Palatynacie.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy