Bezpieczniejsze drogi w Oleśnie

Firma DROG-BUD z Częstochowy rozbuduje drogę wojewódzką nr 494 w miejscowości Świercze w gminie Olesno. W ramach inwestycji powstanie największe w gminie rondo.

To kolejna inwestycja na drogach gminy i powiatu oleskiego. Przypomnijmy, że w ostatnich latach w tej części województwa opolskiego rozbudowano m.in. drogę z Olesna do Łowoszowa wraz z przebudową mostu za kwotę ponad 7 milionów 400 tysięcy złotych. W zeszłym roku rozbudowano drogę na odcinku Olesno-Nowy Wachów za kwotę ponad 7 milionów 800 tysięcy złotych oraz drogę z Kocur do Dobrodzienia za kwotę niespełna 21 milionów złotych.

Droga dla bezpieczeństwa

Najnowszy projekt zakłada przebudowę drogi od przejazdu kolejowego na ulicy Częstochowskiej. Zbudowane zostanie również nowoczesne rondo.

Marszałek Andrzej Buła zaznacza, że w powiecie oleskim zostanie zainwestowanych ponad 120 milionów złotych.

– Sukcesywnie realizujemy, to co zostało zaplanowane kilka lat temu. Wraz z gminą Olesno i Dobrodzień oraz powiatem poprawiamy bezpieczeństwo. O drodze myślimy szerzej. Obok powstają ścieżki rowerowe, modernizowane jest oświetlenie – mówi marszałek Andrzej Buła.

Największa drogowa inwestycja w Oleśnie

Droga ma usprawnić dojazd do centrum miasta i zakładów pracy. – Jest to największa drogowa inwestycja w ostatnich latach. Kiedy uzbrajaliśmy naszą strefę inwestycyjną, rozmawialiśmy o bezkolizyjnym połączeniu z drogą krajową nr 11. Kluczowym rozwiązaniem jest budowa ronda na ulicy Częstochowskiej, który przewiduje projekt. Dziś w trakcie podpisywania dokumentów na tę inwestycje spełniają się nasze marzenia – przyznał burmistrz Olesna Sylwester Lewicki. Dodajmy, że zadowoleni powinni być również rowerzyści, którzy będą mieć również ścieżkę rowerową.

Zarząd województwa dołożył do inwestycji dodatkowe 3 miliony złotych, a było to związane z droższym jej wykonaniem niż początkowo planowano.

Ekspresowe tempo prac

Z-ca Dyrektora ZDW w Opolu Mirosław Sokołowski zaznacza, że droga będzie wzmacniana z uwagi na niestabilne podłoże. Prace rozpoczną się pod koniec lipca. Droga będzie zamknięta dla ruchu tranzytowego i lokalnego. Drogowcy zapowiadają, że remont powinien zakończyć się jeszcze w tym roku. Koszt całej inwestycji to 13 milionów złotych.

Dodajmy, że w tym roku powinna rozpocząć się również budowa obwodnicy Dobrodzienia warta ponad 65 milionów złotych.

PW

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy