Spotkanie o programie „Europa dla obywateli”

Szanowni Państwo,

Punkt Kontaktowy programu „Europa dla obywateli” oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej na specjalne spotkanie o programie „Europa dla obywateli” z udziałem Pavla Tychtla z Dyrekcji Generalnej ds. Migracji i Spraw Wewnętrznych Komisji Europejskiej, reprezentującym program „Europa dla obywateli”.

Spotkanie odbędzie się 4 października 2017 r. w siedzibie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przy ulicy Anielewicza 6 w Warszawie, w godzinach 10.30-12.30.

Celem spotkania jest przedstawienie wybranych projektów dofinansowanych przez program „Europa dla obywateli” oraz planów rozwoju programu w roku 2018 i kolejnych. Spotkanie z beneficjentami programu oraz przedstawicielem Komisji Europejskiej ma również na celu stworzenie możliwości do bezpośredniej rozmowy o praktycznych aspektach realizacji projektów oraz planach dotyczących naborów wniosków w kolejnych latach.

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się m.in.:

– o dobrych praktykach w projektach, które otrzymały dofinansowanie,
– na co zwrócić uwagę przy tworzeniu projektu i pisaniu wniosku,
– o sposobach pozyskiwania partnerów do projektów.
– planach dotyczących naboru wniosków do programu w roku 2018 i następnych.

„Europa dla obywateli” to program UE wspierający organizacje pozarządowe i samorządy, a także inne podmioty działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji, w realizacji projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego, inicjatyw lokalnych, zaangażowania społecznego i demokratycznego oraz pamięci europejskiej.

Spotkanie będzie prowadzone częściowo w języku angielskim, a częściowo w języku polskim.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się poprzez formularz, znajdujący się w ogłoszeniu na stronie internetowej Punktu Kontaktowego najpóźniej do dnia 2 października 2017 r.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie!

Zespół Punktu Kontaktowego programu „Europa dla obywateli”
—————————————
Punkt Kontaktowy „Europa dla obywateli”
Europe for Citizens Contact Point Poland
Al. Ujazdowskie 41
00-540 Warszawa
tel. +48 22 447 61 16
tel. +48 22 447 61 74
www.europadlaobywateli.pl
www.facebook.com/ProgramEuropaDlaObywateli
———————————

 

04.10.2017_Zaproszenie_i_program

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy