Konie promują województwo opolskie

Jeździectwo jest na Opolszczyźnie dyscypliną dynamicznie rozwijającą się. Zapoczątkowana w roku 2016 idea „Opolskiej Marki Jeździeckiej” została dziś wzbogacona przez ośrodki konne, które będą organizatorami prestiżowych zawodów szczebla ogólnopolskiego i międzynarodowego – poinformował Antoni Konopka, członek Zarządu Województwa.

Przypomnijmy: gdy pojawiła się koncepcja Opolskiej Marki Jeździeckiej, przedstawiciele ośrodków jeździeckich oraz właściciele gospodarstw agroturystycznych, podkreślali, że Opolszczyzna koniem stoi, że oprócz ośrodków z tradycjami konnymi powstają nowe obiekty, które w swej ofercie stawiają na lekcje jazdy konnej, zwiedzanie regionu z końskiego grzbietu, wycieczki końskich zaprzęgów.

W roku ubiegłym marszałek województwa opolskiego objął patronat nad imprezami rangi krajowej, których organizatorem był Klub Jeździecki Osadkowski z Jakubowic koło Namysłowa. Odbyły się wówczas Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodych Jeźdźców oraz Juniorów, a także Puchar Polski Dzieci z skokach przez przeszkody.

W tym roku w ramach Opolskiej Marki Jeździeckiej zaplanowana jest organizacja 4 imprez sportowych w trzech dyscyplinach jeździeckich – ujeżdżaniu, skokach przez przeszkody i wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.

Dwie z tych imprez odbędą się w Jakubowicach. Pierwsza już niebawem, bo od 12 do 23 lipca. Będą to I Silesia Equestrian Tour – zawody rangi międzynarodowej, trzygwiazdkowe. Jak zdradza Agnieszka Olszewska, dyrektor zawodów, trzy gwiazdki oznaczają, że pula nagród sięgnie miliona złotych. Swój udział zapowiedziało 20 reprezentantów z całego świata (m. in. Holandii, Niemiec, Belgii, Tajlandii, Hong Kongu, Kanady, USA), obejrzeć będzie można 380 koni. Zaplanowano konkursy specjalne, konkursy skoków i szybkości. Niezależnie od zawodów jeździeckich organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla rodzin z dziećmi: otwartą plażę, animacje, muzykę na żywo. Wstęp na tę imprezę jest wolny.

Kolejne zawody jeździeckie w Jakubowicach odbędą się od 14 do 17 września. Będą to II Mistrzostwa Seniorów, Młodych Jeźdźców i Juniorów w skokach przez przeszkody. W październiku miłośnicy koni będą mogli uczestniczyć we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego w Mosznej, a w listopadzie zaplanowano IV Halowy Puchar Opolszczyzny w Ujeżdżaniu w Zakrzowie.

MS/PW

Informacja o pierwszych zawodach w Jakubowicach – https://www.facebook.com/events/399328113787153/?acontext=%7B%22action_history%22%3A%22[%7B%5C%22surface%5C%22%3A%5C%22page%5C%22%2C%5C%22mechanism%5C%22%3A%5C%22page_upcoming_events_card%5C%22%2C%5C%22extra_data%5C%22%3A[]%7D]%22%2C%22has_source%22%3Atrue%7D

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy