Wołczyn biegał

XVI Biegi Uliczne w Wołczynie w męskiej rywalizacji wygrał Szymon Klaybor z UKS Sierosław, najlepsza kobieta, to Ukrainka Natalia Namirniak z LKB Rudnik. Panie pokonywały dystans 4800 metrów, a panowie 8300 metrów. Najlepsze czasy: M – 26:23, K – 16:59.

Wołczyński bieg zorganizowano w sobotę 10 czerwca, biegacze mieli do pokonania trasę wyznaczoną w centrum miasta. Był zarówno bieg po asfalcie, jak i chodnikami, metę wyznaczono na boisku miejscowego zespołu szkół. Rywalizacji przyglądało się kilkaset osób.

Średnie tempo biegu było takie samo w przypadku mężczyzn i kobiet i wyniosło: 3:32. Kolejne miejsca na podium zajęli: Natalia Semanoyych i Natalia Klaybor oraz Vadym Rogozovsky i Tomasz Pociecha. Puchar Marszałka Województwa Opolskiego, trafił do rąk Mateusza Michalaka i Korneli Polek-Duraj, czyli najlepszych mieszkańców województwa opolskiego wśród biegaczy.

Mateusz Michalak przyznaje, że biega półzawodowo – W OPEN byłem czwarty z czasem: 27:55, ale udało się, trenują sześć razy w tygodniu, przygotowuję się do maratonu we Wrocławiu. Uważam, że nie ma nic lepszego od biegania, każdy może biegać dla siebie, można spędzać czas z innymi – mówi.

Część osób po raz pierwszy zdecydowała się na biegową rywalizację, wśród nich był Józef Bartnik z Smolnik. – To był mój pierwszy bieg, nie spodziewałem się, że pokonam dystans w ponad 41 minut. Trasa była bardzo dobrze przygotowana – dodaje Smolnik. Katarzyna Adaszyńska-Kłos, najlepsza zawodniczka z Wołczyna, przyznaje, że będąc fizjoterapeutką, sama często zachęca do wysiłku. – Trenuję od ponad dwóch lat, chcę dawać przykład, dlatego też biegam. Uczestniczyłam w półmaratonach – mówi Katarzyna. Dodaje, że bieganie poprawia krążenie, oddech, a mięśnie stają się wydajne. – 60 minut powinniśmy wykonywać jedną z wybranych dyscyplin sportowych – dodaje Katarzyna Adaszyńska-Kłos.

Natalia Namirniak, najlepsza kobieta w OPEN, powiedziała, tuż po biegu: – Biegło mi się tutaj dobrze, mimo deszczu pogoda sprzyjała. W Wołczynie jestem pierwszy raz. Bieg, to wpływ na lepsze życie – mówi Natalia Namirniak.

Nagroda marszałka województwa opolskiego, to obok medalu czek na 500 złotych do wykorzystania w jednym ze sklepów ze sprzętem sportowym. Zwycięzcy OPEN otrzymali rowery. Nagrodzeni zostali również uczniowie i uczestnicy biegu rodzinnego.

PW

Nasze serwisy