O Impulsach pod Impulsem

W niecodziennej scenerii, bo na peronie dworca Opole Główne i w sąsiedztwie nowo odebranego pociągu „Impuls” Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa oraz Sylwester Brząkała, dyrektor opolskiego oddziału Polregio, mówili o najbliższych planach spółki  przewozowej.

– Samorząd województwa dopłaca rocznie do przejazdów kolejowych 44 mln złotych, z 218 pociągów na dobę korzysta dziennie około 20 tysięcy pasażerów – wymieniał Szymon Ogłaza, dodając, że 64 mln złote kosztował sfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 zakup pięciu Impulsów. Ostatni z nich właśnie został odebrany. A dwa kolejne zamówione w uzupełnieniu oferty pojawią się jesienią przyszłego roku. A ponieważ pasażerowie chwalą sobie komfort podróży,  od początku maja trasa Impulsów zostanie wydłużona do Raciborza. Obsługiwać więc będą przejazdy na trasie Racibórz – Kędzierzyn-Koźle – Opole – Wrocław Główny. Kolejne 135 mln złotych samorząd planuje przeznaczyć na remont kolejowych linii regionalnych: Opole Zachodnie – Nysa, Opole – Brzeg i Opole -Kluczbork – wyliczał Szymon Ogłaza.

O nowych inicjatywach przewoźnika informował Sylwester Brząkała. Polregio, by pomóc w rozładowaniu korków w Opolu, wprowadziło bilet miejski o wartości 2 złotych, którym można przemieścić się ze wszystkich opolskich stacji: Opole Główne, Zachodnie, Wschodnie, Groszowice, Grotowice. Od 17 maja ofertą objęte zostaną stacje Borki Opolskie, Chmielowice, Czarnowąsy. Poza tym dla wygody podróżnych od 12 czerwca (wraz ze zmianą rozkładu jazdy) wydłużona została trasa pociągu z Gliwic (odjazd godzina 6.24) przez Strzelce Opolskie. Kończył on trasę w Opolu Głównym, teraz będzie dojeżdżał do Opola Zachodniego (7.36). Stamtąd powrót o godzinie 15.07.

 

Poleregio zaprosiło także na majówkę – w pierwszy weekend maja (czyli od 28 kwietnia do 8 maja) będzie można kupić bilet za 95 złotych (studenci za 49 złotych) i odbyć na jego podstawie nieograniczoną ilość przejazdów. Bilety dostępne są już od 20 kwietnia w kasach biletowych oraz na stronie internetowej : www.biletyregionalne.pl. Sylwester Brząkała przypomniał także o planowanym na 20 maja, przejeździe Ekspresu Dętego (wspólna inicjatywa Polregio, Politechniki Opolskiej i Urzędu Marszałkowskiego), który tym razem dotrze do Raciborza. – Dotychczasowe wyjazdy zdobywały coraz więcej sympatyków. W tym roku połączymy dwa Impulsy, by nie było problemów z miejscami siedzącymi – zapowiedział.

MS

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy