Nowy zakład w Olszowej

W dniu 23 marca otwarto kolejny zakład produkcyjny na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej w gminie Ujazd. Rekers to niemiecka firma z tradycjami, jedno ze znaczących przedsiębiorstw przemysłu betonowego oraz wyrobów gotowych.

W Ujeździe powstał pierwszy zakład firmy w województwie opolskim. W nowej fabryce w pierwszej fazie będzie pracować 20 osób, a docelowo firma planuje zatrudnienie około 50 osób. Niemiecki koncern dysponuje jeszcze miejscem na terenie strefy gospodarczej w Ujeździe i przedstawiciele firmy nie wykluczają dalszej rozbudowy. W nowym zakładzie firmy produkowane będą m.in. betonowe ściany oporowe oraz gotowe garaże betonowe.

Członek zarządu województwa Szymon Ogłaza, który uczestniczył w otwarciu fabryki, nie krył zadowolenia, że to właśnie w naszym regionie rozpoczyna się nowy rozdział w rozwoju  firmy. – Doceniamy, że Opolszczyzna zyskała solidnego pracodawcę i partnera w rozwoju. Życzymy, by ta inwestycja pomyślnie się rozwinęła i była źródłem biznesowego sukcesu  – mówił podczas uroczystości.

Firma Rekers Betonwerk jako rodzinne przedsiębiorstwo działa w branży budowlanej od  1919  roku. Dzisiaj, zatrudniając  w  różnych  zakładach  Niemiec  przeszło 1000   osób,   należy   do   najbardziej   prężnych przedsiębiorstw przemysłu betonowego oraz wyrobów gotowych. Produkty firmy to m. In. ściany oporowe, płyty tarasowe, betonowe bariery ochronne, klocki oporowe i bloki schodowe.

Reckers od 9 lat inwestuje w Polsce i ma swój zakład już m.in. w Gliwicach.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy