Promocja opolskiej turystyki wodnej

Na zaproszenie wydawcy magazynu kajakowego WIOSŁO województwo opolskie mogło promować turystykę wodną, w tym opolskie szlaki kajakowe, na I Śląskich Targach Sportów Wodnych i Rekreacji „WIATR i WODA”, które odbyły się w dniach 4-6 listopada 2016 r., w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Prezentacji oferty województwa opolskiego towarzyszyło spotkanie z Markiem Lityńskim, autorem przewodnika „Opolskie kwitnące – szlaki wodne” i innych opracowań dotyczących turystycznych dróg wodnych w Polsce. Celem przygotowanej przez region oferty była popularyzacja tematyki prężnie rozwijających się opolskich szlaków wśród odwiedzających targi wystawców i wodniaków, głównie z terenu aglomeracji śląskiej. Na targach zgromadzili się liczni producenci sprzętu, firmy czarterujące jachty i łodzie, dostawcy odzieży specjalistycznej i sportowej oraz liczni usługodawcy w dziedzinie żeglarstwa, kajakarstwa, motorowodniactwa, a także oferenci usług i produktów dla sportów i rekreacji wodnej.
Do prezentacji wykorzystano m.in. wydawnictwa mające promować turystykę kajakową, żeglarstwo i wypoczynek nad opolskimi rzekami i akwenami wodnymi. Z oferty największe zainteresowanie wzbudziły szlaki kajakowe Doliny Małej Panwi, Odrzański Szlak Wodny, żeglarstwo na jeziorach Turawskim, Nyskim i Otmuchowskim. Interesowano się nowopowstałymi i rozbudowywanymi przystaniami, marinami i wypożyczalniami sprzętu. Na stoisku obok prezentowała się także Marina Gliwicka oferując rejsy, usługi i wydawnictwa przygotowane wspólnie ze Stowarzyszeniem Marin Odrzańskich (na opolskim odcinku są to mariny: Kędzierzyn-Koźle, Krapkowice, Opole, Brzeg) po Kanale Gliwickim i Górnej Odrze.

BO-DKS

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy