Nowy rok akademicki na nowym wydziale


Na edukacyjnej mapie regionu pojawiła się nowa placówka – po raz pierwszy rok akademicki zainaugurował nowy wydział zamiejscowy Politechniki Opolskiej.
W Kędzierzynie–Koźlu rozpoczął działalność wydział inżynierii systemów technicznych. Zajęcia rozpocznie tutaj trzydziestu studentów.
W inauguracji roku wzięli udział nie tylko przedstawiciele nauki, studenci i samorządowcy. Pojawili się także przedsiębiorcy, co szczególnie cieszy marszałka Andrzeja Bułę. Marszałek apelował do nich, by jak najszybciej włączyli się w proces edukacyjny, żeby studenci zdobywali nie tylko teoretyczną wiedzę, ale także potrafili ją zastosować w praktyce, w laboratoriach kędzierzyńskich zakładów.

Uczelnia będzie kształcić kadry dla gospodarki w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, bo potencjalne kierunki kształcenia władze Politechniki Opolskiej konsultowały m.in. z radą gospodarczą przy prezydencie Kędzierzyna-Koźla. Pierwszym uruchamianym kierunkiem są przemysłowe technologie informatyczne, czyli praktyczne zastosowanie informatyki w przemyśle, drugim – systemy biotechniczne.

Nasze serwisy