Wręczenie nagród w ramach uroczystości II Gali Strażaka Województwa Opolskiego

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Data(y) - 07/05/2019
17:00 - 19:00

Lokalizacja
domEXPO Opole


Wręczenie nagród w ramach uroczystości II Gali Strażaka Województwa Opolskiego – „15 lat opolskich OSP w Unii Europejskiej – aktywni ze Św. Florianem w tle”

Organizacja: Biuro Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego UMWO

Uczestnicy: Marszałek województwa Andrzej Buła, członek zarządu województwa Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa Stanisław Rakoczy

7 maja 2019 r. w domEXPO przy ul. Kępskiej, odbędzie się II Samorządowa Gala Ochotniczych Straży Pożarnych pod hasłem: Aktywni ze św. Florianem w tle. To kolejne wydarzenie podsumowujące 15 lat obecności województwa opolskiego w Unii Europejskiej. Tym razem we współpracy z ochotniczymi strażami pożarnymi!

Gala rozpoczyna się o godzinie 17.00, ale już dużo wcześniej  zapraszamy na piknik i szereg wydarzeń towarzyszących, czyli piknik strażacki.

Od godziny 12:00 zapraszamy dzieci i młodzież z opolskich szkół na pokaz pierwszej pomocy, który będzie prowadzony przez strażaków ochotników. Plac przy domExpo zamieni się także w arenę pokazową najnowocześniejszego sprzętu strażackiego, w tym również współfinansowanego przez województwo opolskie ze środków unijnych. Nie zabraknie również wozów strażackich starszego typu.

O godz. 17:00 uroczysta inauguracja II Samorządowej Gali Ochotniczych Straży Pożarnych. Marszałek Andrzej Buła oraz członek zarządu województwa Stanisław Rakoczy  wręczą dwudziestu strażakom z całego regionu Odznaki Honorowe „Za zasługi  dla Województwa Opolskiego”. Powiatowe i gminne OSP otrzymają statuetki i czeki, związane z realizacją zawodów strażackich.

Podczas Gali nagrody otrzymają uczniowie szkół z województwa opolskiego, laureaci konkursu  „Działalność Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie opolskim historia i współczesność”, organizowanym po raz pierwszy przez Marszałka Województwa Opolskiego. Rywalizowali oni w trzech kategoriach – plastycznej, literackiej i filmowej. Ich prace zostaną zaprezentowane gościom Gali.

Nasze serwisy