Wbiegnięcie na Kopę Biskupią w ramach akcji „Biegowa Korona Gór Polski na lajcie”

Mapa niedostępna

Data/Czas
Data(y) - 07/06/2019
18:00 - 20:00


Wbiegnięcie na Kopę Biskupią w ramach akcji „Biegowa Korona Gór Polski na lajcie” promującej zdrowy styl życia i profilaktykę – akcja pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego.

,,Biegowa Korona Gór Polski na lajcie”  jest inicjatywą, w której bieganiem po polskich (w tym opolskich) górach, jej organizatorzy pragną zwrócić uwagę na profilaktykę zdrowotną wśród mężczyzn. Jej hasło to „Masz jaja – idź na badania”. Inicjatywa zakłada „zaliczenie” w czasie krótszym niż tydzień 28 szczytów Korony Gór Polski i pokonanie dystansu biegowego 188 kilometrów. Jednym ze szczytów do zdobycia jest Kopa Biskupia.

Oficjalne rozpoczęcie biegu na Kopę Biskupią już  7 czerwca w piątek, o godz. 18.00, na parkingu pod Ośrodkiem Wczasowo- Rehabilitacyjnym Ziemowit w Jarnołtówku.

Akcja „Biegowa Korona Gór Polski na lajcie” promująca zdrowy styl życia i profilaktykę zdrowotną wśród mężczyzn odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego, a jej inicjator, Krzysztof Danków, jest opolaninem.

Więcej na fanpage na FB:  Biegowa Korona Gór Polski na lajcie

 

Uczestnicy: Wicemarszałek województwa Roman Kolek

– Kopa Biskupia

Nasze serwisy