Uroczyste przekazanie nowych ambulansów medycznych dla Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Data(y) - 04/06/2020
08:30 - 09:00

Lokalizacja
Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego


Uroczyste przekazanie nowych ambulansów medycznych dla Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego

W związku z działaniami zarządu województwa i urzędu marszałkowskiego zostały zakupione m.in. trzy  karetki z pełnym wyposażeniem medycznym na potrzeby opolskiego ratownictwa medycznego.

Zakupione karetki to 3 zespoły medyczne, w pełni wyposażone z przedziałem medycznym połączonym z kabiną kierowcy,  standardowym wyposażeniem medycznym w instalację tlenową, defibrylator, respirator, ssak, pompy infuzyjne oraz zestaw do przewozu pacjentów typu bariatrycznego, obejmujący system mocowania noszy transportowych ze wspomaganiem elektrycznym do transportu cięższych pacjentów z wagą do 318 kg, ze specjalnym profilowanym materacem i sterowaniem elektrycznym zwiększającym bezpieczeństwo transportowanego pacjenta jak i zmniejszającym obciążenie fizyczne personelu medycznego.

Są to jedyne tego typu zespoły na terenie województwa opolskiego, a nieliczne na terenie całego kraju,  będące na wyposażeniu Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.

Jedna karetka została zakupiona z budżetu województwa, czyli ze środków Urzędu Marszałkowskiego, a pozostałe dwie karetki i środki oraz sprzęt medyczny  zostały zakupione z funduszy unijnych w ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego „Opolskie przeciw COVID-19”.

 

Koszt trzech ambulansów z wyposażeniem to koło 6 milionów złotych

Uczestnicy: Marszałek województwa Andrzej Buła, wicemarszałek Roman Kolek

 

Nasze serwisy