KONFERENCJA PRASOWA – opolskie propozycje do Krajowego Planu Odbudowy

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Data(y) - 20/08/2020
13:30 - 14:00

Lokalizacja
Sala konferencyjna Orła Białego


KONFERENCJA PRASOWA – opolskie propozycje do  Krajowego Planu Odbudowy

Uczestnicy: Członkowie zarządu województwa

 

Krajowy Plan Odbudowy to dokument, na podstawie którego Polska może się ubiegać o dodatkowe 57,2 mld euro, które Komisja Europejska przeznacza na Instrument na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności – jego celem jest odbudowa gospodarki po kryzysie wywołanym pandemią COVID-19.

Każdy z polskich regionów do 20 sierpnia mógł zgłosić swoje propozycje do Krajowego Planu Odbudowy, a tym samym ubiegać się o część z tych pieniędzy.

Zgodnie z założeniami, w Krajowym Planie Odbudowy ma znaleźć się 40 dużych projektów lub ich wiązek, gotowych do realizacji, propozycje zgłaszane są przez stronę rządową oraz poszczególne regiony. Projekty, które w ramach KPO otrzymają 100% dofinansowania, mają zostać zrealizowane do 2026 r.

Na przełomie lipca-sierpnia br. trwały intensywne prace nad przygotowaniem opolskich propozycji projektów. Wcześniej,  od 29 czerwca do 20 lipca prowadzone były konsultacje z jednostkami samorządu terytorialnego województwa opolskiego, w ramach których do urzędu marszałkowskiego  wpłynęło 648 propozycji projektów – wszystkie te propozycje zostały uwzględnione w przygotowanych fiszkach, które samorząd województwa przekazuje do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

O jakie pieniądze będziemy się starać? Na co chcemy je przeznaczyć w regionie? O tym powiemy jutro na konferencji prasowej, tuż przed przekazaniem tych informacji do Ministerstwa.

Nasze serwisy