TAK DLA ZDROWIA – film z ćwiczeniami

Regularne ćwiczenia są bardzo ważne dla zachowania dobrej kondycji fizycznej, zwłaszcza po przechorowaniu COVID-19. Dlatego nasi fizjoterapeuci przygotowali przykładowy zestaw ćwiczeń, do samodzielnego wykonywania w warunkach domowych.

Zapoznaj się propozycją ćwiczeń, które opracowali specjaliści ze Szpitala Rehabilitacyjnego w Pokoju, funkcjonującego w ramach Stobrawskiego Centrum Medycznego sp. z o. o. z siedzibą w Kup.

UWAGA:

Na filmie zaprezentowano przykładowe ćwiczenia. Nie wyczerpują one wszystkich możliwości usprawniania po przebytym Covid-19. Żadne z ćwiczeń nie powinno powodować bólu. Jeśli podczas ćwiczeń wystąpi ból, w tym w klatce piersiowej, zasłabnięcie, zawroty głowy lub jakiekolwiek inne niepokojące odczucia, należy natychmiast przerwać ćwiczenia i nie rozpoczynać ich ponownie przed uprzednim skonsultowaniem się z personelem medycznym. Jeśli występują u Ciebie choroby współistniejące lub przebyłeś operacje chirurgiczne, przed rozpoczęciem ćwiczeń skonsultuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą. Fizjoterapeuta jest profesjonalistą w indywidualnym doborze ćwiczeń adekwatnie do aktualnego stanu zdrowia, biorąc pod uwagę występowanie innych chorób.

Nasze serwisy