Oddanie sali do głębokiej oscylacji w Opolskim Centrum Onkologii

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Data(y) - 27/03/2019
10:00 - 11:00

Lokalizacja
Opolskie Centrum Onkologii


Oddanie sali do głębokiej oscylacji w Opolskim Centrum Onkologii – projekt zrealizowany w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Urządzenie do głębokiej oscylacji – DIP OSCYLATION jest jedynym aparatem do fizjoterapii zmniejszającym ból.

Pacjenci leczeni onkologicznie często poddawani są zabiegom, których skutki uboczne powodują wiele dolegliwości. Najczęstsze z nich to: ból, pieczenie, obrzęk, silne napięcie skóry, stan zapalny, zaburzenie procesu gojenia się uszkodzonych tkanek oraz odczyny popromienne, a co za tym idzie złe samopoczucie. Fizykoterapeutycznym zabiegiem, który pozwoliłby znacznie zmniejszyć powyższe dolegliwości jest głęboka oscylacja. Jest to unikalna metoda terapeutyczna, która powoduje w tkankach wytwarzanie biologicznie efektywnych oscylacji ( wibracji), a w przeciwieństwie do innych rodzajów terapii oddziałuje głęboko na wszystkie warstwy tkanek tj: skóra, tkanka łączna, tkanka tłuszczowa podskórna, mięśnie, naczynia krwionośne i limfatyczne.

Oscylacja głęboka jest unikalną metodą terapeutyczną, która wytwarza pole elektrostatyczne pomiędzy aplikatorem a tkankami pacjenta. Znacząco przyśpiesza redukcję obrzęków i wysięków, przyśpiesza proces gojenia się ran, zahamowuje miejscowe stany zapalne, łagodzi ból, poprawia jakość bliznowaciejącej tkanki.

Urządzenie Dip Oscylation składa się z jednostki stacjonarnej wyposażonej w pulpit sterujący, zawierającej liczne programy pracy i wskazania terapeutyczne oraz aplikatory zabiegowe umożliwiające pracę lokalnie bądź na większych obszarach ciała. Działanie urządzenia DEEP OSCYLATION zostało potwierdzone klinicznie.

Oscylator zakupiono za kwotę 99 397 zł.

Autorzy wniosku do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, dotyczącego zakupu oscylatora, podkreślali, że wielu pacjentów Opolskiego Centrum Onkologii kwalifikowałoby się do leczenia przy pomocy głębokiej oscylacji. Najbardziej potrzebującą grupą są pacjenci poddawani radioterapii. W ubiegłym roku tylko na oddziale radioterapii przebywało około 350 osób, nie licząc pacjentów ambulatoryjnych. Kolejną grupą byliby pacjenci z oddziału chirurgii onkologicznej, u których głęboka oscylacja znacznie skróciłaby proces gojenia się ran pooperacyjnych.

Uczestnicy: Marszałek województwa Andrzej Buła, wicemarszałek województwa Roman Kolek

 

Nasze serwisy