Główne zadania i oferta dla firm

Do zadań Biura Województwa Opolskiego w Moguncji w głównej mierze należą:

  • Poszukiwanie partnerów gospodarczych na Opolszczyźnie, Nadrenii Palatynacie oraz innych niemieckich krajach związkowych w celu inicjowania współpracy handlowej z niemieckimi i opolskimi przedsiębiorstwami.
  • Udzielanie odpowiedzi na napływające bezpośrednio i pośrednio zapytania w sprawie wspierania handlu i współpracy.
  • Promocja województwa opolskiego.
  • Inicjowanie współpracy z innymi instytucjami wspierającymi regionalną współpracę w Niemczech i Opolu.
  • Ułatwianie przepływu informacji w sektorze biznesu międzynarodowego.
  • Stworzenie sprawnego „tunelu informacyjnego” pomiędzy województwem opolskim oraz krajami związkowymi Niemiec oraz innymi krajami niemieckojęzycznymi.
  • Pośredniczenie w organizacji konferencji , szkoleń, warsztatów, wyjazdów studyjnych, misji gospodarczych, giełd kooperacyjnych dla firm oraz instytucji samorządowych województwa opolskiego.
  • Obsługa inwestorów.

Informacje dla firm opolskich

Firmy z województwa opolskiego zainteresowane nawiązaniem współpracy z przedsiębiorstwami niemieckimi oraz poszukujące zagranicznych partnerów handlowych mogą nieodpłatnie skorzystać z pomocy Biura Województwa Opolskiego w Moguncji. Jednocześnie prosi się o wyszczególnienie profilu działalności firmy wraz z opisem oczekiwań wobec potencjalnych firm partnerskich. W tym celu proszę wypełnić niniejszy formularz i wysłać go pocztą, faxem lub mailem do biura w Moguncji.

Biuro Województwa Opolskiego oferuje również pomoc opolskim firmom w promocji zagranicznej poprzez organizację giełd kooperacyjnych, konferencji, udział w targach oraz prezentacje na terenie Niemiec. Możliwość, z której warto skorzystać! Skuteczna promocja mająca na celu wejście na rynek zagraniczny wymaga wychodzenia na przeciw wyzwaniom i potrzebom grupy docelowej. Osobisty kontakt, bezpośrednia rozmowa i konfrontacja z pytaniami zainteresowanych sprzyja kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy w oczach przyszłych zagranicznych partnerów handlowych i wzmaga zainteresowanie oferowanym produktem lub usługą.

Jeśli pragną Państwo zaprezentować swoją firmę w szerszym gronie potencjalnym kontrahentom z Niemiec celem współpracy gospodarczej i wymiany handlowej, prosimy o przedstawienie nam projektu współpracy zagranicznej zawierającego pakiet informacji o firmie, jej rozwoju, profilu działalności i celach związanych z planowaną działalnością na rynku niemieckim.

Firmy z województwa opolskiego zainteresowane współpracą lub poniższymi ofertami prosimy o kontakt w języku polskim z Biurem Województwa Opolskiego w Moguncji:

Vertretung der Woiwodschaft Oppeln
Dr. Przemyslaw Lebzuch
Große Bleiche 60-62
(Eingang Petersstrasse)
D- 55116 Mainz
Tel.: +49 (0) 6131 3295 737
Fax: +49 (0) 6131 3295 911
E-mail: oppeln@moez-rlp.de
Internet: www.opolskie.de

Nasze serwisy