Aktualności

Komisja konkursowa tegorocznej edycji konkursu „Piękna Wieś Opolska” właśnie rozpoczęła pracę. Będzie oceniać zgłoszenia w dwóch kategoriach – najpiękniejsza wieś (...)

Już w trzech sołectwach gminy Lewin Brzeski zakończyły się tegoroczne działania w ramach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej. Jednym z nich było (...)

Specjaliści w Opolu będą opracowywać nowoczesne metody leczenia chorób kręgosłupa, serca i chorób cywilizacyjnych. Nowy projekt unijny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (...)

Ultranowoczesny rentgen, jeden z trzydziestu takich w Polsce, diagnozuje pacjentów Opolskiego Centrum Onkologii. Jego zakup możliwy był dzięki wsparciu marszałka (...)

Zarząd Województwa Opolskiego apeluje do Ministra Zdrowia o niezwłoczne podjęcie działań zapewniających bezpieczeństwo zdrowotne pacjentom, zgłaszającym się do szpitali. Dlatego (...)

Dzięki unijnej dotacji, przekazanej Politechnice Opolskiej przez urząd marszałkowski, w stolicy regionu będą prowadzone nowoczesne badania naukowe. To niezbędny element (...)