Aktualności

Opolska Strategia dla Młodzieży dyskutowana była przez młodzież na spotkaniu z dyrektorami departamentów urzędu marszałkowskiego. To jeden z etapów wypracowania (...)

Wojewódzka Społeczna Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych podsumowała czteroletnią kadencję i otworzyła nową. Dzięki jej staraniom udało się podwoić w (...)

Na zdjęciu pokazana miseczka z żurem nalewanym prosto z garnka

Żur żyniaty, zwany również żurem żeniatym, jako 69 produkt z województwa opolskiego, został wpisany na ministerialną Listę Produktów Tradycyjnych, w kategorii (...)

Plakat zamek z azaliami

Tegoroczne Muzyczne Święto Kwitnących Azalii z wieloma muzycznymi atrakcjami. Oprócz wybitnych artystów, będzie można usłyszeć dźwięki jedynego na świecie instrumentu (...)

Eksperci, naukowcy oraz specjaliści rozmawiali o sytuacji pracodawców, bezrobociu oraz działaniach urzędów pracy w dobie COVID 19

Eksperci, naukowcy oraz specjaliści rozmawiali o sytuacji pracodawców, bezrobociu oraz działaniach urzędów pracy w dobie COVID 19. Uważają oni, że (...)

Uroczystość odbyła się na Górze Świętej Anny

Podziękowania i życzenia wszelkiego dostatku, zdrowia i pomyślności dla opolskiej wspólnoty rolników przekazane zostały przez przedstawicieli zarządu województwa opolskiego w ramach (...)