Koniec remontu drogi na północy regionu

Zakończył się niebyt duży, ale ważny remont drogi wojewódzkiej nr 451 od granicy województwa do Pielgrzymowic w gminie Wilków. To ważny kilometr drogi dla wielu mieszkańców Wilkowa, jeżdżących nią codziennie, m.in. do pracy.

Prace remontowe trwały około  miesiąca, a kosztowały 560 tysięcy złotych, które wyasygnował na ten cel zarząd województwa z budżetu regionu. Roboty prowadził Remost z Olesna. Przedstawiciel firmy, Sebastian Mrozek, mówi, że droga została sfrezowana, położono nową podbudowę i nawierzchnię. – Zostały także wykonane nowe pobocza i oznakowanie poziome – dodaje i podkreśla, że dzięki temu zwiększył się komfort jazdy w stronę Wrocławia. – Wcześniej nawierzchnia drogi było mocno zniszczona, co zagrażało bezpieczeństwu ruchu – mówi. Potwierdza to wójt Wilkowa Bogdan Zdyb. – Nasza gmina graniczy z dolnośląskim i od nas bliżej jest do Wrocławia niż Opola. Dlatego ta droga 451 jest tak ważna, bo dużo ludzi dojeżdża nią do pracy właśnie do Wrocławia. To także dojazd z Wilkowa do drogi S8. – wyjaśnia.

Członek zarządu województwa Szymon Ogłaza mówi że na tym wyremontowanym odcinku zaczyna się województwo opolskie. – Zależało nam na tym, żeby zaczynało się w przyzwoity sposób. Dlatego te 1100 metrów nowej nawierzchni, wyciętych i wzmocnionych poboczy – tak, aby do Pielgrzymowic dało się dojechać drogą, która spełnia standardy XXI wieku – podkreśla. Mówi też, że na remont czeka 5 kilometrów między Pielgrzymowicami a Wilkowem, w planach jest też obwodnica Namysłowa. – Będziemy się starali zrealizować te plany, bo nowe pieniądze europejskie będą dostępne już niebawem – mówi Szymon Ogłaza.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku wyremontowaną tę drogę wojewódzką w samym Wilkowie i na odcinku z Wilkowa do Namysłowa – w sumie półtorakilometrowy odcinek drogi. Wymagała ona pilnego remontu – liczne zaniżenia, deformacje powierzchni, koleiny oraz spękania wyjątkowo utrudniały kierowcom jazdę. Dlatego władze regionu podjęły decyzję o remoncie. Koszt tej ubiegłorocznej inwestycji wyniósł prawie 840 tys. zł.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy