Społecznik doceniony

Maciej Mischok, społecznik, od lat zaangażowany w ochronę dziedzictwa historycznego rodziny Schaffgotchów i Kopic w gminie Grodków został doceniony przez Marszałka Województwa Opolskiego. Otrzymał odznakę „Za Zasługi dla Województwa Opolskiego”.

Okazją do wręczenia Odznaki była zainicjowania przez niego już po raz czwarty wielka akcja sprzątania parku pałacowego w Kopicach. W tym roku wzięło w niej udział około stu osób, a po sprzątaniu, podczas pikniku, wicemarszałek Zbigniew Kubalańca mógł społecznikowi wręczyć odznakę. – Maciej Mischok to nie tylko skarbnica wiedzy o rodzie Schaffgotschów, to on zainteresował władze województwa zabytkami Kopic, dzięki niemu  Kopice żyją – podkreślał.

Jak mówi proboszcz parafii w Kopicach, ksiądz Jarosław Szeląg, który był inicjatorem przyznania tej odznaki, dzięki Maciejowi Mischokowi, dzięki jego trosce i zaangażowaniu rozpoczęte zostały prace konserwatorskie przy mauzoleum rodziny Schaffgotschów. – Jego działalność przyczynia się do ochrony zabytków i promocji dziedzictwa kulturowego województwa opolskiego – dodaje.

Zdjęcia: Adrian Niewiadomski

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy