Rozpoczynają się nowe remonty na drogach

Jeszcze w tym roku kierowcy będą się cieszyć efektami kolejnych remontów na traktach wojewódzkich. Już w czerwcu drogowcy wejdą na kilometrowy odcinek drogi nr 454, będzie też przebudowany most w Kopicach na drodze nr 385. Dziś podpisano umowy z wykonawcami.

Ostatni odcinek na trasie Dobrzeń Wielki-Kup do remontu

Remonty na tym odcinku tej ważnej drogi wojewódzkiej prowadzone są etapowo od 2019 roku. Teraz Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał z wykonawca umowę na przebudowę ostatniego, kilometrowego  fragmentu drogi z Dobrzenia do Kup. Jak mówi członek zarządu województwa Szymon Ogłaza, teraz przyszła kolej na odcinek biegnący przez las. – Remont tego ostatniego fragmentu będzie kosztował około 1,1 miliona złotych. Będzie nowa nawierzchnia o grubości 10 cm w dwóch warstwach, wzmocnienie krawędzi jezdni po obu stronach, wiec na pewno poprawi się bezpieczeństwo i komfort podróżowania – mówi. Jednocześnie wicemarszałek podkreśla, że inwestycja możliwa jest dzięki montażowi finansowemu. – Większość kwoty to pieniądze z budżetu województwa, ale 300 tysięcy złotych pochodzi z budżetu gminy Dobrzeń Wielki. Taka dobra współpraca z gminami skutkuje tym, że możemy po prostu zrobić więcej na drogach – dodaje. Wójt Dobrzenia Piotr Szlapa podkreśla, że ta droga ma kolosalne znaczenie dla gminy. – Nie ma obwodnicy, a obciążenie to około 12 000 samochodów w ciągu doby. Na pewno więc wyremontowanie tego odcinka pomoże w normalnym funkcjonowaniu mieszkańców – mówi. Droga po remoncie ma być gotowa jeszcze w czasie wakacji.

Nowy most w Kopicach

W czerwcu rozpocznie się także przebudowa mostu w Kopicach  na drodze wojewódzkiej nr 385. Ta przebudowa będzie kosztowała ponad 2 miliony 193 tysiące złotych. W tym przypadku montaż finansowy to w połowie pieniądze z budżetu województwa, w połowie p subwencja mostowa z budżetu państwa.

Jak mówi dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Bartłomiej Horaczuk, będzie to przebudowa istniejącego mostu i jednocześnie rozbudowa przylegającej do mostu drogi. – Będzie także asfaltowa ścieżka pieszo-rowerowa, nowe gruntowe pobocza. Zaplanowaliśmy także kompleksową budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę rowów przydrożnych oraz melioracyjnych, przebudowę i budowę zjazdów. Most po przebudowie będzie dostosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne – wymienia.  Ta inwestycja powinna zakończyć się w listopadzie tego roku.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy