OPOLSKA MARKA 2020 – pierwsze nagrody wręczone

Dnia 12 maja poznaliśmy laureatów i wyróżnionych  tegorocznej edycji konkursu OPOLSKA MARKA, marszałek Andrzej Buła wręczył też nagrody pierwszym laureatom z powiatów opolskiego i brzeskiego.

Trwające obostrzenia nadal nie pozwoliły na organizację gali OPOLSKIEJ MARKI, więc wzorem ubiegłego roku, nagrody będą wręczane w powiatach, gdzie działają i pracują laureaci.

Jak mówił marszałek Andrzej Buła podczas wręczenia nagród i wyróżnień laureatom z powiatów opolskiego i brzeskiego, trwający już ponad rok kryzys okazał się dużo trudniejszy, niż nam się wydawało jeszcze wiosną ubiegłego roku. – Dlatego w szczególny sposób dziękujemy wszystkim, którzy nie tylko się temu kryzysowi nie dali, ale potrafili wspierać innych czy wytyczyli zupełnie nowe trendy działań – podkreślał.

Przypomnijmy – do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 47 zgłoszeń.

Nagrody przyznano w czterech kategoriach:

  • Opolskie się wspiera! – to kategoria dla przedsiębiorców, realizujących politykę CSR czyli społecznej odpowiedzialności biznesu oraz organizacji pozarządowych z województwa opolskiego, którzy podejmowali w ubiegłym roku inicjatywy, przyczyniające się do przeciwdziałania, profilaktyki lub zwalczania skutków pandemii SARS-Cov-2;

  • Pracodawca roku – czyli przedsiębiorcy, jednostki badawcze, stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne z regionu, które podejmowały działania na rzecz rozwoju i ochrony swoich pracowników w 2020 roku;

  • Usługa / produkt on-line – to kategoria dla przedsiębiorców z województwa opolskiego, mających w swojej  ubiegłorocznej ofercie usługę lub produkt, którego dystrybucja możliwa jest również w formie on-line;

  • Mój mały biznes – tutaj w szranki stanęli przedsiębiorcy, producenci lokalnych produktów lub usług, wpisujących się m.in. w obszar handlu rodzinnego, małych lokalnych producentów, małych manufaktur, lokalnych sklepów z województwa opolskiego.

Celem konkursu „Opolska Marka 2020” jest wyłonienie najlepszych produktów, usług, inicjatyw i pracodawców w województwie opolskim oraz szerokie promowanie opolskich przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i innych podmiotów na rynku lokalnym, regionalnym, krajowym i zagranicznym.

Poniżej wypowiedzi pierwszych laureatów konkursu. A lista wszystkich laureatów w załączniku

Laureaci i wyróżnieni w konkursie OPOLSKA MARKA 2020

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy