Dla inwestorów w Kluczborku

Ponad 2 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego dostanie gmina Kluczbork na przygotowanie i uzbrojenie nowych terenów inwestycyjnych przy ulicy Wołczyńskiej. Burmistrz Kluczborka Jarosław Kielar właśnie podpisał w marszałkiem Andrzejem Bułą umowę w tej sprawie.

Projekt uzbrojenie terenu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wart jest ponad 3 miliony złotych, większość dofinansowania tego zadania pochodzi z funduszy unijnych. Dotyczy ona prawie 9,5 hektara położonych przy ulicy Wołczyńskiej. Szacuje się, że może tam znaleźć siedzibę osiem firm z sektora MSP.

Gmina już wykonuje niezbędne prace – budowana jest kanalizacja deszczowa i sanitarna, prowadzone są prace energetyczne, budowany jest zjazd z tych terenów i przygotowywana droga. Partnerem projektu jest starostwo powiatowe, które w ramach tego zadania odpowiada za nadzór inwestorski.

Prace powinny zakończyć się w przyszłym roku. Ich zakończenie pozwoli na zwiększenie dostępności komunikacyjnej tych terenów i tym samym przyczyni się do pozyskania nowych inwestorów i aktywizacji gospodarczej regionu.

Nasze serwisy