Pięknieje Gorzów Śląski

Odnowiony urząd miejski w Gorzowie Śląskim i zapowiedź remontu trzech przedszkoli oraz budowa instalacji fotowoltaicznej przy gorzowskiej hali sportowej. To efekt podpisanych umów z marszałkiem województwa opolskiego.

Przedstawiciele władz Gorzowa Śląskiego i urzędu marszałkowskiego podpisali umowę, która umożliwi kolejne inwestycje w gminie. – Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości ponad 700 tysięcy złotych na termomodernizację trzech przedszkoli w Pawłowicach, Jastrzygowicach i Zdziechowicach. Dzięki temu zmienimy sposób ogrzewania w tych budynkach na bardziej ekologiczny. Po remoncie odnowiona będzie również elewacja, która dziś pozostawia wiele do życzenia. Dzięki tej umowie zostaną także zainstalowane panele fotowoltaiczne przy hali sportowej w Gorzowie Śląskim – mówi burmistrz Gorzowa Śląskiego Artur Tomala.

Podpisanie nowych umów stało się również okazją do podsumowań. Zakończył się remont i termomodernizacja samego budynku urzędu miasta oraz Domu Kultury oraz biblioteki. – Inwestycje rozpoczęły się w 2016 roku od remontu budynku muzyki. Później ubiegaliśmy się z sukcesem w ministerstwie o pieniądze na remont domu kultury i biblioteki. Wisienką na torcie było pozyskanie dofinansowania na montaż windy i odnowienie elewacji budynku, który znajduje się na samym rynku. Obecnie można powiedzieć, że wszystkie te prace zostały zakończone – mówi dyrektor ośrodka kultury Katarzyna Midura.

– Dom kultury wyróżnia się na gorzowskim rynku. Elewacja wyremontowana została z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Można mówić o wzorowym wykorzystaniu pieniędzy unijnych – podkreśla członek zarządu województwa opolskiego Antoni Konopka.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy