Na opolskiej onkologii mamy mistrzów świata!

Kilka dni temu, w formie webinariów, odbyły się laparoskopowe mistrzostwa świata, w których wzięli udział specjaliści z Opolskiego Centrum Onkologii. To jedyna polska ekipa, która uczestniczyła w tym wydarzeniu. Opolscy medycy zostali mistrzami świata w jednej z kategorii!

Finał mistrzostw laparoskopowych odbył się w formie webinariów on line. To światowe mistrzostwa, służące edukacji i dzieleniu się najnowocześniejszymi technikami operacyjnymi w leczeniu łagodnych i złośliwych zmian nowotworowych. Do udział w nich został zaproszony – jako jedyny z Polski – Oddział Ginekologii Onkologicznej z Opolskiego Centrum Onkologii.

Mistrzostwa rozgrywały się w czterech kategoriach. W konkurencji 28 krajów, w kategorii  „tips and tricks“, Opolskie Centrum Onkologii im. Prof. Tadeusza Koszarowskiego zostało mistrzem świata! Liderem opolskiej grupy była dr hab. Ewa Milnerowicz-Nabzdyk, kierownik Oddziału Ginekologii Onkologicznej, a członkami grupy – zespół lekarzy Oddziału Ginekologii Onkologicznej i Oddziału Chirurgii Onkologicznej.

– Te mistrzostwa to świetna szkoła umiejętności manualnych dla zabiegowców – mówił wicemarszałek Roman Kolek, gratulując opolskim medykom sukcesu.

Jak wyjaśniają lekarze, „tips and tricks“ to technika operacyjna, stosowana w głęboko naciekającej endometriozie z guzem jelita, wymagającym segmentalnej resekcji jelita z zastosowaniem najnowszej techniki śródopoeracyjnej oceny unaczynienia jelita, przy użyciu ICG, pozwalającej na zmniejszenie ryzyka powikłań zespoleń jelitowych.

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy