To wyjątkowa współpraca strażaków i samorządu

Na dziedzińcu brzeskiego zamku spotkali się druhny i druhowie ochotniczych straży pożarnych z powiatu brzeskiego. Kolejne 31 jednostek OSP w regionie wyjechało z Brzegu z pakietami ochrony osobistej.

Członek zarządu województwa Antoni Konopka wraz z wiceprzewodniczącymi sejmiku województwa Piotrem Wachem i Dariuszem Byczkowskim przekazali komendantom i prezesom jednostek OSP torby wypełnione środkami ochrony osobistej.

– Tak jak wspieramy służby medyczne, tak też wspieramy strażaków ochotników – mówił Antoni Konopka. – Zanim jednak wręczymy wam torby, to najpierw chcę podziękować za waszą służbę na rzecz lokalnych społeczności, powiatu i regionu. Bo najważniejszą rzeczą jest ratować i ważne jest, żeby przy tym dysponować sprzętem dobrej jakości, ale samemu także czuć się bezpiecznie – mówił do strażaków.

Radny Piotr Wach podkreślał, że dla przedstawicieli samorządu to bardzo ważny moment.  – Jesteśmy świadomi waszego znaczenia w zapewnianiu bezpieczeństwa nam wszystkim. –  Bez waszego zaangażowania i odwagi nie moglibyśmy liczyć na taką ochronę – dziękował strażakom.

Starosta brzeski Jacek Monkiewicz mówił zaś, że to kolejna ważna inicjatywa urzędu marszałkowskiego. – To będą na pewno przydatne w waszej służbie pakiety – mówił, życząc strażakom powodzenia.

Obecny na spotkaniu prezes zarządu wojewódzkiego Związku OSP RP  Andrzej Borowski podkreślał natomiast, że pożarnictwo na Śląsku Opolskim otrzymuje wspaniałe dary, których strażacy się nie spodziewali.  – To pandemia spowodowała, że otrzymujemy dzisiaj takie prezenty, ale to są prezenty dla społeczności województwa opolskiego, bo gdy będzie taka potrzeba, będą służyć do ratowania ludzi i mienia – mówił. Andrzej Borowski przekazywał też szczególne podziękowania, kierowane do marszałka Andrzeja Buły. – Bo to jest jego inspiracja, żeby tego typu wyposażenie przekazać wszystkim 528 jednostkom straży na Opolszczyźnie. To jest niespotykana inicjatywa, która pokazuje, jak wspaniale układa się współpraca strażaków ochotników z samorządem województwa – dodawał.

Jednocześnie informował, że to nie jest jedyny projekt pomocowy, kierowany do strażaków w regionie w czasie pandemii. Wojewódzki Związek OSP RP realizuje projekt za 2,6 mln zł, dzięki któremu 165 jednostek OSP, wytypowanych w powiatach, otrzyma kolejne środki ochrony i bezpieczeństwa. Ten sprzęt w październiku zacznie trafiać do strażaków.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy