Kolejne szkoły będą remontowane

Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła przekazał unijne pieniądze na termomodernizację kluczborskich szkół. Remont przejdą szkoły należące do powiatu i gminy.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 wraz z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku przejdą termomodernizację. Łączna wartość prac remontowych wyniesie nieco ponad 3 miliony 100 tysięcy złotych.

W przypadku gminy, jak podkreśla burmistrz Jarosław Kielar, termomodernizację przejdzie jeden z trzech budynków szkoły podstawowej przy ulicy Wolności. – Wymienimy cały system ogrzewania, stolarkę okienną oraz dach, który wymaga już remontu – mówi Jarosław Kielar. – Przy okazji poprawiamy estetykę szkoły – dodaje burmistrz. Budynek na czas prac zostanie wyłączony z użytkowania. Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego podkreśla, że termomodernizacja to ogromne oszczędności w przyszłości. Niższe kwoty za ogrzewanie i bardziej ekologiczne źródła ciepła, to cel główny, ale nie tylko.

– Warto inwestować w remont budynków szkolnych, bo one są wykorzystywane przez cały czas. W szkole odbywają się nie tylko zajęcia  edukacyjne, ale też popołudniowe, często do późnego wieczoru. Wiele szkół w województwie opolskim jest już wyremontowanych, ale te w Kluczborku czekały na swoją kolej. Zmieni się jakość nauki. Cieszę się z tych termomodernizacji – mówi Andrzej Buła.

Powiat kluczborski oprócz budynku szkoły wyremontuje również salę gimnastyczną. – Wymieniamy dach, docieplimy go. A jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, to zamontujemy zieloną ścianę – tłumaczy starosta kluczborski Mirosław Birecki.

PW

Nasze serwisy