“Piękna Wieś Opolska 2020” – komisja rozpoczęła prace

Komisja konkursowa tegorocznej edycji konkursu „Piękna Wieś Opolska” właśnie rozpoczęła pracę. Będzie oceniać zgłoszenia w dwóch kategoriach – najpiękniejsza wieś oraz  najlepszy projekt odnowy wsi.

To już 23 edycja konkursu, który promuje aktywne społeczności wiejskie i najciekawsze projekty, realizowane przez mieszkańców wsi. Jak pokazuje to wieloletnie doświadczenie, konkurs inspiruje do podejmowania nowych wyzwań, wyzwala zdrową rywalizację, zachęca do wspólnych działań. W tym roku do kategorii najpiękniejsza wieś zgłosiło się 9  miejscowości, zaś do kategorii najlepszy projekt odnowy wsi – 6 miejscowości.

Jak mówi przewodniczący komisji, członek zarządu województwa Antoni Konopka, ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną komisja oceniająca ograniczy wizje lokalne zgłaszanych do konkursu miejscowości i projektów. – Ale nie zrezygnujemy  z nich całkowicie, dajemy sobie w regulaminie możliwość ich odwiedzania i doprecyzowania ocen już tam, na miejscu  – dodaje. Jednak na początek oceniane są filmy i prezentacje zgłaszanych sołectw i projektów. – To właśnie materiał dołączony do zgłoszeń  jest w tym roku dla nas podstawą do oceny – mówi Antoni Konopka.

Zwycięzcy konkursu, jak co roku mogą liczyć na nagrody finansowe – mieszkańcy najpiękniejszej wsi mogą liczyć na 16 tysięcy złotych, a autorzy najlepszego projektu – na 9 tysięcy złotych.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy