Opolska Służba Harcerska

Opolska Chorągiew ZHP uruchomiła Opolską Służbę Harcerską. Każdy mieszkaniec województwa opolskiego może zadzwonić pod numer telefonu:

+48 886 510 706

+48 513 900 013

lub napisać na adres e-mail: pomoc@opolska.zhp.pl  i uzyskać pomoc, jeśli jej potrzebuje.

Na obydwa numery alarmowe mogą dzwonić osoby potrzebujące pomocy w codziennych sprawach  – chodzi m.in. o robienie zakupów, opiekę nad zdrowymi dziećmi zdrowych osób, kupowanie leków, przewożenie rzeczy czy wyprowadzanie psów.

Osoba, która potrzebuje pomocy powinna zadzwonić lub wysłać mail pod wskazany adres, a dyżurny  wtedy kontaktuje się z hufcem Chorągwi, który działa na terenie, gdzie dana osoba przebywa i wtedy pełnoletni członek ZHP tej pomocy udziela.

Zasady udzielania pomocy:

  • osoba, która potrzebuje pomocy powinna czuć się dobrze (nie powinna mieć objawów chorobowych),
  • osoba, która potrzebuje pomocy nie jest w grupie ryzyka, tzn. nie kontaktowała się w ostatnich 14 dniach lub nie znajdowała się w otoczeniu osób objętych nadzorem Państwowego Inspektora Sanitarnego lub na terenach oznaczonych przez WHO jako „local transmisions” ,
  • osoba, która potrzebuje pomocy nie jest objęta kwarantanną (także domową) ,
  • pomocy udzielają wyłącznie pełnoletni członkowie ZHP ,
  • kontakt odbywa się tylko przez telefon/SMS/e-mail. Na przykład lista zakupów czy zwrot pieniędzy odbywa się elektronicznie, a np. zakupy zostawiane są pod drzwiami.

Ważna jest każda pomoc. Dziękujemy harcerzom z Opolskiej Chorągwi ZHP za uruchomienie Opolskiej Służby Harcerskiej w całym regionie.

 

Nasze serwisy