Studenckie Forum Europejskie w Moguncji

Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji wzięło udział w dniu 28 maja 2019 roku w I Studenckim Forum Europejskim zorganizowanym przez Landtag Nadrenii-Palatynatu oraz Związek Partnerstwa Nadrenii-Palatynat/ Porozumienie Czterostronne.

Spotkanie w sali plenarnej Nadrenii-Palatynatu było pierwsząz planowanych, cyklicznych imprez, skierowanych do studentów szkół wyższych naszego regionu partnerskiego. Wykłady, forum, dyskusja oraz wymiana mają znaleźć się w stałym programie imprez skierowanych do młodych ludzi zainteresowanych międzynarodowymi projektami oraz współpracą z uczelniami regionów partnerskich w Polsce, Francji oraz Czechach.

W imprezie uczestniczyli studenci z wielu krajów świata, którzy obecnie odbywają studia w Niemczech na różnorodnych kierunkach i są zainteresowani ofertami instytucji międzynarodowych m.in. takich, jak Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji, Dom Burgundii w Moguncji, Dom Nadrenii-Palatynatu w Dijon, Kancelarii Kraju Związkowego Nadrenii-Palatynatu, Instytut Francuski .

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy