Kolejne 10 lat dla Przewozów Regionalnych

W tym tygodniu zarząd województwa opolskiego podjął strategiczną decyzję, żeby na kolejne dziesięć lat powierzyć realizację kolejowych przewozów pasażerskich w regionie – tak jak do tej pory – spółce Przewozy Regionalne. Obecna umowa kończy się w przyszłym roku.

Jak mówi marszałek Andrzej Buła, teraz zarząd podjął decyzję strategiczną, a na szczegóły i przygotowanie umowy przyjdzie czas później. – Ale obiecuję mieszkańcom, że na chwilę obecną z niczego nie rezygnujemy – podkreśla Andrzej Buła. – Bo tak naprawdę to mieszkańcy – poprzez korzystanie z  przewozów regionalnych – nam podpowiadają, jak powinny funkcjonować te przewozy, jak powinniśmy je rozwijać. Liczba pasażerów w naszych regionalnych pociągach będzie dla nas wskaźnikiem tego, w jakim kierunku powinny pójść ewentualne zmiany – dodaje.

Marszałek Andrzej Buła podkreśla również, że 10 lat to bardzo długie zobowiązanie po stronie województwa opolskiego, zarówno w sferze finansowej, jak i sferze zmian, które mogą w najbliższej dekadzie zajść wokół nas. – Liczymy na dobre partnerstwo z Przewozami Regionalnymi, na zrozumienie, ale również dzielenie się nieprzewidywalnymi kosztami – mówi. – Do 2020 roku mamy czas na spokojne rozmowy i ustalanie szczegółów umowy.

Dyrektor Oddziału Opolskiego Spółki “Przewozy Regionalne”  Sylwester Brząkała mówi, że ta kierunkowa decyzja zarządu województwa jest bardzo ważna dla całej spółki.  Przypomniał, że spółka realizuje w regionie już drugą wieloletnią umowę (ta od 2021 roku będzie już trzecia). – Te wieloletnie umowy dają nam bardzo dobrą perspektywę, pozwalają rozwijać naszą ofertę i usługi – tak, żeby pojawiały się nowe inwestycje, które poprawiają też warunki pracy – mówił przypominając, że kolej przez lata była niedoinwestowana i teraz trzeba nadrabiać te wieloletnie zaległości. – Takie wieloletnie umowy to wieloletnie zaufanie i dobra odpowiedź na naszą dotychczasową współpracę. To także dobra perspektywa rozwoju kolei na Opolszczyźnie – mówił dyrektor Brząkała.

Nie do przecenienia jest także spokój i bezpieczeństwo załogi, która już od wielu tygodni  niepokoiła się, co będzie po zakończeniu obecnej umowy z końcem przyszłego roku. A opolscy kolejarze zapewniają, że dołożą wszelkich starań, żeby zadowolenie pasażerów opolskich pociągów było coraz większe.

VR

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy