Złote Maski – znamy nominowanych

Podczas dzisiejszego spotkania komisji konkursowej Artystycznych Nagród Marszałka Województwa Opolskiego „Złote Maski”, wyłoniono nominowanych do tegorocznej edycji nagród.

Nominacje otrzymali:

W kategorii „spektakl roku”:

  • Zagubiony chłopiec” w reżyserii Pawła Passiniego, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki
  • Česky Diplom”w reżyserii  Piotra Ratajczaka, Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu
  • Wątpliwość”w reżyserii  Norberta Rakowskiego, Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu
  • Zraniony jeleń” w reżyserii Joana Baixasa, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki

W kategorii „reżyseria”:

  • Norbert Rakowski  za reżyserię spektaklu „Wątpliwość”, Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu
  • Piotr Ratajczak  za reżyserię spektakli „Kolaboranci” i „Česky Diplom”, Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu
  • Paweł Passini za reżyserię spektaklu „Zagubiony chłopiec”, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki

W kategorii „aktorstwo – rola żeńska”:

  • Magdalena Maścianica m.in. za rolę Julii  w spektaklu „Romeo i Julia”, Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu
  • Judyta Paradzińska za rolę siostry Alojzy w spektaklu „Wątpliwość”, Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu
  • Anna Wieczorek za tytułową rolę w spektaklu „Zagubiony chłopiec”,  Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki

W kategorii „aktorstwo – rola męska”:

  • Krzysztof Jarota za rolę Motyla Ulissesa w spektaklu „Marvin”,  Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki
  • Michał Rolnicki za rolę księdza Flynna w spektaklu   „Wątpliwość”, Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu
  • Andrzej Mikosza za rolę dinozaura Marvina  w spektaklu „Marvin”,  Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki

W kategorii „aktorstwo”:

  • Zespół spektakluČesky Diplom”, Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu

W kategorii „scenografia”:

  • Kaja Migdałek za spektakl „Kolaboranci”, Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu
  • Agnieszka Aleksiejczuk i Maria Porzyc  za spektakl „Zagubiony chłopiec”,Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki
  • Pavel Hubički  za spektakl „Marvin”, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki

W kategorii „muzyka”:

  • Csaba Boros za muzykę w spektaklu „Romeo i Julia”, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu
  • Paweł Passini i Daniel Moński  za muzykę do spektaklu „Zagubiony chłopiec”, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki
  • Marcin Mirowski  za muzykę do spektaklu „Zraniony jeleń ”, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki

W kategorii „wydarzenie na scenie offowej”:

  • „Baczyński” w reżyserii Andrzeja Czernika,  Teatr Ekostudio
  • „Chodzi o to” w reż. Alicji Morawskiej-Rubczak – przedstawienie performance dla najmłodszych
  • 11 Zimowy Las Sztuki czyli Dziwne, Teatr Ekostudio.

Ogłoszenie listy laureatów nastąpi 1 kwietnia, podczas uroczystości rozdania nagród w  Opolu – uroczystość, jak co roku, organizują wspólnie marszałkowie województw opolskiego i śląskiego, którzy nagradzają najlepszych artystów teatrów obydwu regionów.

VR

Nasze serwisy