Mała, ale ważna

W Kujakowicach Górnych oddano do użytku przebudowany odcinek gminnej drogi prowadzący do miejscowości od krajowej 11 w Gotartowie. To inwestycja zrealizowana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Jak mówi marszałek Andrzej Buła,  dla kogoś, kto dużo podróżuje, ważna jest autostrada, ale dla mieszkańców Kujakowic ważna jest właśnie ta droga z Gotartowa.  – A PROW to jest właśnie kilkadziesiąt takich inwestycji za pieniądze europejskie, które bezpośrednio służą mieszkańcom – dodaje.

 

Przebudowano ponad 6 kilometrów drogi, która była mocno zdewastowana. Droga umożliwia dojazd do wielu pól uprawnych, a jednocześnie dojazd do regionalnego wysypiska śmieci, ma połączenie z drogą powiatową. Dlatego, jak mówi burmistrz Kluczborka Jarosław Kielar, to ważna droga dla dużej społeczności miejscowości Kujakowic Górnych i Dolnych. – Bez PROW-u ta inwestycja byłaby trudna do realizacji – dodaje.  Całość kosztowała niemal 4 miliony złotych, z czego dwie trzecie  pochodziło właśnie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.  – To jest widoczna poprawa, bo teraz stan tej drogi znacząco odbiega na plus od tych pobliskich – mówi burmistrz.

A marszałek Andrzej Buła dodaje, że taka zmiana mobilizuje do zmiany i poprawy swojego otoczenia, także wokół domów.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy