Gry seniorów w kraju ołomunieckim

Dnia 17 maja grupa seniorów ze Związku Nauczycielstwa Polskiego już po raz drugi reprezentowała województwo opolskie na Międzynarodowej Spartakiadzie Seniorów w kraju ołomunieckim. Organizatorem imprezy byli Regionalna Rada Seniorów Kraju Ołomunieckiego i Hetman Kraju Ołomunieckiego.

Oprócz opolskiej drużyny w zawodach udział wzięło 46 zespołów z Czech i Słowacji. Sportowe gry zorganizowane zostały w formie wieloboju mieszanych grup seniorów w kategorii wiekowej ponad sześćdziesiąt lat. Z uwagi na złą pogodę tegoroczne zawody odbyły się w hali sportowej Lokomotiva w Ołomuńcu. Każda grupa uczestniczyła w konkurencjach: rzut krążkiem na trzpień, zręczność tenisowa, slalom, hokej, rzutki, golf, koszykówka, pentang, granat. Opolska drużyna zajęła szóste miejsce.

Drużyna seniorów z Opolszczyzny został zaproszona już do udziału w III Międzynarodowych Grach Sportowych Rady Seniorów Republiki Czeskiej, które odbędą się w lipcu w Ołomuńcu, z udziałem drużyn z pięciu państw regionów partnerskich kraju ołomunieckiego.

Wyjazd oraz współpracę seniorów z województwa opolskiego i kraju ołomunieckiego koordynuje Referat Współpracy z Zagranicą UMWO.

Nasze serwisy