ORFR udzielił pierwszej pożyczki

700 tysięcy złotych, to kwota pierwszej pożyczki jaką przekazał Opolski Regionalny Fundusz Rozwoju w Opolu. Dzięki tym pieniądzom jedna z opolskich firm teleinformatycznych zakupi  nową siedzibę.

Pożyczki inwestycyjne do miliona złotych, obrotowe do 350 tysięcy złotych i inwestycyjno-obrotowe do 500 tysięcy złotych, to oferta dla firm kierowana przez Opolski Regionalny Fundusz Rozwoju, spółkę samorządu województwa opolskiego.

Do dyspozycji są 24 miliony złotych. Pieniądze pochodzą z unijnej puli z lat 2007-2013, które już raz były udzielane w formie pożyczek, a które zostały spłacone przez firmy. Dzięki temu po raz kolejny będą przeznaczone dla nich na zwrotne wsparcie.

Jak mówi prezes ORFR Grzegorz Obara, obecnie ofertą zainteresowanych jest już kilkadziesiąt firm, a na rozpatrzenie czeka kilkanaście wniosków, które są na etapie weryfikacji.

– Podpisujemy pierwszą umowę o pożyczkę inwestycyjną. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zgłaszania się do nas. Mamy wiele pieniędzy dla przedsiębiorców z województwa opolskiego. Udzielanymi pożyczkami wspieramy różne pomysły. Warto zadbać o atrakcyjność firmy – mówi Obara.

Piotr Frydel, współwłaściciel FCNET podkreśla, że do skorzystania z pożyczki przekonało  go konkurencyjne i stałe oprocentowanie niezależne od inflacji.  – Powiększamy trzykrotnie swoje przestrzenie magazynowe, kupujemy nową siedzibę firmy w Opolu. Rozwój firmy pozwoli nam na  zatrudnienie dodatkowych osób – mówi Frydel.

Marszałek  województwa Andrzej Buła zachęca przedsiębiorców do korzystania z oferty. –Właściciel firmy wstępnie chciał skorzystać z kredytu bankowego, jednak nasze warunki przekonały jego do naszego produktu. To właśnie przedsiębiorcy w trakcie konsultacji mówili nam o swoich oczekiwaniach. My dostosowaliśmy pożyczki pod ich potrzeby – mówi marszałek.

Dodajmy, że z pieniędzy mogą korzystać mikro-, małe i średnie firmy z województwa, w tym start-upy. Przez najbliższe cztery lata planowanych jest udzielenie stu pożyczek.

PW

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy