Komisja na zamku

Powstanie Opolskiego Szklaku Zamków i Pałaców zbiegło się w czasie z wizytą sejmikowej Komisji Nauki, Edukacji, Kultury i Sportu na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, w dniu 20 marca br.

Radni otrzymali zaproszenie do odwiedzin zamku z rąk nowego dyrektora, również radnego województwa, Dariusza Byczkowskiego, który objął funkcję w październiku 2017 r. Komisja miała okazję do bezpośredniego zapoznania się z funkcjonowaniem tego obiektu, który pretenduje do miana Pomnika Historii. Jeśli procedura przebiegnie pomyślnie, Zamek Piastów Śląskich w  Brzegu dołączy do czterech innych Pomników Historii na Opolszczyźnie – mostu w Ozimku, bazyliki w Nysie, fortyfikacji w Paczkowie i Góry św. Anny.

Rocznie brzeski zamek odwiedza około 60 tys. turystów, i – jak podkreśla przewodniczący komisji Hubert Kołodziej – uzyskanie tytułu Pomnika Historii powinno przyczynić się do promocji tego obiektu, jak również do promocji całej Opolszczyzny.

Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu jest instytucją prowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy współudziale Samorządu Województwa Opolskiego oraz Starostwa Powiatowego w Brzegu.

SM

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy