Duże inwestycje drogowe w województwie

Zaplanowane na ten rok prace na drogach wojewódzkich idą pełną parą. Obecnie prowadzone są w siedmiu miejscach, a najważniejszą z nich jest budowa obwodnicy Malni i Choruli.

Rozpoczęła się jedna z większych tegorocznych inwestycji w regionie, czyli przebudowa obwodnicy Malini i Choruli. Budowa pochłonie prawie 45 milionów złotych. Obecnie prowadzone są prace ziemne, zakończyła się wycinka drzew. Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego zwraca uwagę, że rozbudowa i ulepszenie sieci dróg znacząco wpływają na bezpieczeństwo kierowców, pieszych i rowerzystów. – Inny ważny powód związany z inwestowaniem w drogi jest taki, że to właśnie połączenia z autostradą i większymi miastami, wpływają na decyzje inwestorów. Drogami poruszają się samochody związane z rozwojem regionu. Dodam, że obwodnica Malni i Choruli zwiększy atrakcyjność Metalchemu, gdzie znajduje się już teraz wiele firm – mówi Ogłaza.

Mirosław Sokołowski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu zapowiada utrudnienia dla kierowców, związane z remontami. Na drodze wojewódzkiej 417 z uwagi na przebudowę drogi i budowę mostu został zorganizowany objazd, podobnie jest na drodze wojewódzkiej 405 między Wydrowicami, a Niemodlinem. Natomiast w Przylesiu, gdzie przebudowywana jest droga 401, zorganizowano również objazd. Trwa również budowa wiaduktu na drodze wojewódzkiej 424.

 

– Spore utrudnienia będą w Nowej Cerekwi, droga będzie kompleksowo przebudowywana, wymieniana będzie cała infrastruktura wodociągowa, telekomunikacyjna – dodaje Sokołowski. Arkadiusz Branicki, rzecznik prasowy ZDW, podkreśla, że utrudnienia są konieczne, a organizowane objazdy związane są z zapewnieniem bezpieczeństwa, zarówno dla mieszkańców, jak i pracowników. – Należy pamiętać, że tam, gdzie prowadzone są prace, znajduje się ciężki sprzęt, jeżdżą koparki – tłumaczy.

PW

Zadania ZDW na rok 2018

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy