Najmłodsi mogą czuć się bezpieczniej

10 tysięcy książeczek „Pierwszaki” trafi do opolskich szkół. To początek wojewódzkiej akcji propagującej bezpieczeństwo na drodze wśród najmłodszych.

Spotkania policjantów z uczniami, warsztaty, a cel  jest jeden – bezpieczeństwo uczniów. W Popielowie zainaugurowano dziś serię spotkań w szkołach, w trakcie których będzie rozdawana książeczka edukacyjna, z której uczniowie dowiedzą się m.in., jak zachować się na drodze.

– Bezpieczeństwa uczymy od najmłodszych lat. Mamy przygotowane specjalne programy dla dzieci. Nagradzamy również ich za aktywność i świadomość związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym – mówi nadkomisarz Hubert Adamek, naczelnik wydziału prewencji komendy wojewódzkiej policji w Opolu.

Policjanci zachęcają najmłodszych do noszenia odblasków, to bowiem znacząco zwiększa bezpieczeństwo, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Innym elementem spotkań jest rozmowa i budowanie świadomości.

Akcja rozpowszechniana jest przez policję w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego i fundacją Pro Lege. – Podsumowaliśmy konkurs plastyczny, w którym prawie 1000 uczniów zaprezentowało swoje spojrzenie na bezpieczeństwo. Doceniliśmy 10 laureatów konkursu, których prace znalazły się właśnie w podręczniku „Pierwszaki” – mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.

Konkurs skierowany był do uczniów klas I-II szkół podstawowych województwa opolskiego. Miał na celu poszerzenie wiedzy najmłodszych na temat bezpieczeństwa w czasie zabaw na podwórku i w domu, w drodze do szkoły oraz w kontaktach z nieznajomymi.

Dodajmy, ze podręcznik został sfinansowany przez Opolską Wojewódzką Radę Ruchu Drogowego. Marcin Kosmala, dyrektor  fundacji Pro Lege dodaje, że książeczka będzie wykorzystywana w trakcie zajęć edukacyjnych.

PW

 

Nasze serwisy